A gdyby „Creep” stworzyła grupa Muse?

Aleksandra Degórska
15.03.2018 15:18
Creep w wersji Muse|undefined Fot. kadr z wideo

Takiej wersji utworu z płyty „Pablo Honey” jeszcze nie słyszeliście! Przekonajcie się, czy taki cover do Was przemawia. 

Muse często jest porównywany do grupy Queen, bo lubi brzmieć majestatycznie i nie zna słowa minimalizm - zarówno jeśli mówi się o muzyce, klipach czy scenicznym show. Trio wykształciło swój „stadionowy” styl. Nawet jeśli trochę eksperymentuje to fani są w stanie usłyszeć w tym charakterystyczne elementy stylu Muse.

Pewien YouTuber postanowił odpowiedzieć na pytanie jak „Creep” brzmiałby, gdyby za kompozycję nie był odpowiedzialny Radiohead, a właśnie Muse. Pierwsze, co nasuwa się na myśl to wysoki wokal Matta Bellamy'ego, zawrotne solówki i spektakularne punkty kulminacyjne z fajerwerkami pod koniec utworów.

Czy tak właśnie brzmi „Creep” w stylu Muse? Sprawdźcie, czy utwór chociaż trochę stałby się weselszy, gdyby należał do dokonań brytyjskiego tro

25 lat albumu Radiohead „Pablo Honey”

Debiutancki krążek Radiohead ukazał się 22 lutego 1993. Jeszcze na przełomie 1992 i 1993 roku było głośno o zespole, właśnie ze względu na singiel „Creep”. Piosenka dotarła do 7. miejsca brytyjskiej listy singli i 34. miejsca amerykańskiej Billboard Hot 100.

Nowa płyta Muse

Co tymczasem słuchać u Muse? Zespół szykuje się do wydania nowej płyty i dotychczas poznaliśmy „Dig Down”, do którego powstał teledysk stworzony z użyciem sztucznej inteligencji. Drugim singlem stał się „Thought Contagion”. W teledysku do tej kompozycji zobaczyliśmy wampiry z lat 80.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.