A gdyby Daft Punk grał metal?

Aleksandra Degórska
22.09.2016 12:45
A gdyby Daft Punk grał metal? Fot. kadr z wideo

Utwór „Harder, Better, Faster, Stronger” każdemu kiedyś obił się o uszy. Jak jednak prezentowałby się w wersji z brudną gitarą?

W 2001 roku fani elektronicznego brzmienia oszaleli na punkcie Daft Punk, który akurat wydał singiel „Harder, Better, Faster, Stronger”. Utwór wskoczył w mgnieniu oka na listy przebojów. Do numeru powstał animowany klip wyreżyserowany przez Kazuhisę Takenouchiego, który odpowiedzialny był m.in. za anime „Dragon Ball” czy „Dragon Ball Z”.

Natomiast na koncertowym krążku „Alive 2007” ukazała się nieco zmieniona wersja tego utworu z występu i została ona nagrodzona statuetką Grammy. Jest to w zasadzie jeden z tych kawałków, który powoduje, że nogi same chodzą.

Oczywiście metalowcy krzywią się, gdy usłyszą hasło „syntezatory”. Do czego jednak są zdolni metalowi YouTuberzy. Umieją nawet najgorszy numer disco polo zamienić w utwór, którego można czasem posłuchać.

Gitarzysta 331Erock wziął na warsztat „Harder, Better, Faster, Stronger” i nieco go przerobił dodając agresywną perkusję dudniącą z prędkością światła oraz ciężkie gitarowe riffy.

Posłuchajcie, jak Daft Punk prezentuje się w takim wydaniu:

Trzeba przyznać, że taki zabieg dodał ciężkości kompozycji i gdyby nie charakterystyczne przesterowane wokale nie można byłoby poznać tego kawałka. Eric Calderone, bo to on jest autorem tej przeróbki, jak widać nie boi się eksperymentów i wychodzi mu to całkiem zgrabnie.

Zresztą ma na swoim koncie cover „Life On Mars?” Davida Bowiego w cięższej aranżacji czy motyw z „Kapitana Ameryki” i kreskówki „X-Men” w metalowej wersji.

Dyskografię Daft Punk zamyka album „Random Access Memories” z 2013 roku. Płyta narobiła dużo szumu, została nagrodzona statuetkami Grammy, a singiel „Get Lucky” słychać było z każdego głośnika. Nic więc dziwnego, że numer doczekał się metalowej wersji Leo Moracchioliego.

Jak oceniacie metalowy cover „Harder, Better, Faster, Stronger”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.