A gdyby Green Day grał metal?

Aleksandra Degórska
14.03.2016 16:09
A gdyby Green Day grał metal? Fot. kadr z wideo

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak brzmiałby punkrock w znacznie mocniejszej wersji? Teraz możecie się o tym przekonać.

Po tym, jak przekonaliśmy się, że utwory Blink-182 brzmią całkiem przyzwoicie w metalowym wykonaniu nadszedł czas na Green Day.

Ponad 75 milionów sprzedanych płyt, 5 statuetek Grammy, wkroczenie do Rock and Roll Hall of Fame - to mówi samo za siebie. W czasie kilkudziesięciu lat na scenie zespół doczekał się ogromnej ilości fanów i oczywiście coverów, a za przykład można podać chociażby utwór Green Day wykonany przez 109 filmów.

A co gdyby zespół nie przynależał do punkowej sceny muzycznej, a skierowałby się w kierunku bardziej agresywnego brzmienia? Losy muzyki zapewne potoczyłyby się trochę inaczej, a na koncerty kapeli zamiast punkowców z kolorowymi irokezami przychodziliby długowłosi metalowcy.

Jared Dines postanowił sprawdzić, jak utwory Green Day zabrzmiałyby w mocniejszej odsłonie. Większość numerów, które wykonał YouTuber pochodzą z 7. krążka „American Idiot”. Krążek odniósł spory komercyjny sukces rozchodząc się w ponad 15 milionach egzemplarzy.

Z tej właśnie płyty Dines wybrał „St. Jimmy”, „American Idiot”, „Boulevard Of Broken Dreams”, „Give Me Novacaine”, „Jesus Of Suburbia”, „Wake Me Up When September Ends” i „Holiday”, którym dodał metalowego pazura. Nie zabrakło również numerów „Time Of Your Life” i „Bascet Case” z wcześniejszych krążków. Słynne kawałki Green Day otrzymały drugie, „cięższe” życie za sprawą YoTubera, który nie boi się eksperymentować. Do odważnych świat należy.

Posłuchajcie, jak repertuar Green Day prezentuje się w takiej odsłonie:

Nie wiemy jak to możliwe, że Jared Dines wciąż ma nowe pomysły, które nadal robią niezłe wrażenie. Wystarczy wymienić djent zagrany na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w ten sposób. Dla zainteresowanych tematem proponujemy również klasyczne rockowe utwory z metalową perkusją, 10 rodzajów solówek gitarowych i 10 breakdownów. Naprawdę jest w czym wybierać.

Jak Wam się podoba Green Day w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.