01.02.2017 12:43

A gdyby Maroon 5 grał metal?

Adam Levine jako growlujący antychryst na tle perkusyjnej galopady i ciętych riffów? To dałoby się zrobić!

A gdyby Maroon 5 grał metal?
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Maroon 5 - jeden z tych zespołów, które podobno kiedyś grały rocka, ale nawet najstarsi mieszkańcy norweskich lasów pamiętają go już tylko za duety z Christiną Aguilerą czy Rihanną. Nawet jeśli Adam Levine całkiem przekonująco wypadł jako fincherowski psychopata w teledysku do „Animals”, raczej nie widzielibyśmy go w roli growlującego metalowca.

I też niestety w takiej wersji nie będziemy mieli okazji go doświadczyć. Wideo, które mamy Wam do pokazania, pozbawione jest ścieżki wokalnej. Cała reszta jest już jednak na swoim miejscu, można więc sobie spokojnie wyobrazić, jak Maroon 5 zabrzmiałby jako metalowa załoga z krwi i kości.

Wszystko dzięki jednemu z naszych ulubionych YouTuberów, prawdziwemu djentelmenowi w osobie Jareda Dinesa. To właśnie on wpadł na pomysł, by zagrać niewątpliwie chwytliwe motywy z „She Will Be Loved” czy „Sugar” na gitarze, dołożyć do tego szybką perkusję i nadać całości... jak to się mówi: cojones.

Okazuje się bowiem, że w przebojach Maroon 5 tkwi całkiem niezły metalowy potencjał i np. takiego riffu z „Moves Like Jagger” nie powstydziłaby się żadna heavymetalowa kapela. A jak złowrogo wypadł pierwszy przebój Levine'a i spółki, czyli pamiętny „This Love”...

Przekonajcie się na własne uszy:

Maroon 5 rozbudził Wasze apetyty? No to zobaczcie też jak w metalowym brzmieniu wypadałby Bajm, Daft Punk, Bob Marley czy Green Day. Mamy dla Was też metalowe składanki twórczości polskich hip-hopowców oraz gwiazd popu.

I jak Wam się widzi Maroon 5 w takiej wersji?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Jared Dines