A gdyby „Master of Puppets” Metalliki był funkowym utworem?

Aleksandra Degórska
26.03.2016 11:30
A gdyby „Master of Puppets” Metalliki był funkowym utworem? Fot. kadr z wideo

Thrashmetalowy świat wyglądałby inaczej, gdyby kapela postanowiła grać w zupełnie innym stylu. Zresztą przekonajcie się sami!

3 marca 1986 roku ukazał się jeden z najważniejszych albumów wszech czasów - „Master of Puppets”. Pojawienie się tego krążka było przełomowym momentem dla thrash metalu, który zaczął trafiać do szerszej publiczności. W samych Stanach Zjednoczonych płyta rozeszła się w nakładzie 6 milionów w sztuk, a w 2016 roku album znajdzie się w prestiżowym zbiorze Biblioteki Kongresu w USA.  

Można by tak wyliczać w nieskończoność fakty dotyczące wpływu „Master of Puppets” na historię mocnego grania. Nie inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o wyróżnienia i nagrody, które pokazują jak ważny i przede wszystkim dobry jest to album. Nie podlega to w ogóle dyskusji. 

Teraz jednak pogdybajmy i zastanówmy się co byłoby, gdyby kapela tworząc materiał na ten kultowy krążek przeszła na złą stronę mocy i zaczęła grać zupełnie inną muzykę. Brzmi mało realnie, ale kto zabroni nam trochę poswawolić, zresztą sam Dave Gahan z Depeche Mode twierdził, że Metallica tworzy popowe kawałki. Pewien YouTuber postanowił natomiast sprawdzić, jak legendarny tytułowy numer prezentowałby się w wersji... funkowej. 

Choć na początku słychać ostre brzmienie gitary, to już po chwili rozpoczyna się funkowe granie, aż nogi same zaczynają chodzić. Przy eleganckim akompaniamencie James Hetfield drze się wyśpiewując kolejne wersy „Master of Puppets”, ludzie idą w pogo, gdy tymczasem funkowa kapela daj gra pocieszny akompaniament.

No to wszyscy klaszczemy!

Gratulujemy pomysłowości i dobrego słuchu dla twórcy tego mashupa, bo zauważył, że można połączyć dwa utwory, które pochodzą z zupełnie innych muzycznych światów. „Master Of Doin' It”, bo tak nazywa się ta muzyczna mikstura, pokazuje, że w muzyce nie ma żadnych granic. Wystarczy pomysłowość i dobre ucho, by stworzyć coś ciekawego.

Jako potwierdzenie tego polecamy Wam również inne mashupy, które dosłownie powalają na łopatki. Mowa tu o takich zaskakujących połączeniach, jak Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park i Bring Me The Horizon, Iron Maiden i Judas Priest, Avenged Sevenfold i Katy Perry czy Iron Maiden i 2Cellos lub z Michaelem Jacksonem. 

Co tymczasem słychać u Metalliki? 2016 rok jest niezwykle pracowity dla zespołu. Kapela tworzy następcę „Death Magnetic wraz z producentem Gregiem Fidelmanem. 

Metallika w 2016 roku została ambasadorem Record Store Day i z tej okazji 15 kwietnia wyda reedycje swoich dwóch pierwszych płyt - „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”, jak również koncertowe wydawnictwo „Liberté, Egalité, Fraternité, Metallica!: Live at Le Bataclan”, które jest zapisem koncertu w Paryżu z 2003 roku. Jesienią 2016 roku światło dzienne ujrzy książka z okazji 30. rocznicy premiery „Master of Puppets”. 

Jak Wam się podoba „Master of Puppetsw wersji funkowej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.