28.11.2016 13:29

A gdyby Metallica i Megadeth zamieniły się wokalistami?

Rudy w Metallice, a James Hetfield w Megadeth - czy to mogłoby brzmieć dobrze? Sprawdźcie, jak prezentowałyby się słynne numery tych kapel z zamienionymi wokalistami.

A gdyby Metallica i Megadeth zamieniły się wokalistami?
foto: Mairo Cinquetti/East News; Xinhua / Photoshot / REPORTER / East News

Fani metalu nadal nie przestają żartować sobie z Dave'a Mustaine'a, który przez swoją własną głupotę został wyrzucony z kapeli, która osiągnęła taki sukces, że może spać na dolarach. Inni są bardziej wyrozumiali i twierdzą, że dzięki temu thrashmetalowy świat wzbogacił się o kolejną dobrą kapelę - Megadeth.

Ile melomanów tyle zdań i można byłoby o tym długo dyskutować. Heheszki heheszkami, ale wielu fanów zastanawia się nad losami muzyki zaczynając swoje rozmyślenia od słów: „a gdyby tak...”. Tego typu myślicielem jest chyba ten YouTuber, który postanowił sprawdzić co byłoby, gdyby Metallica i Megadeth zamieniły się wokalistami

W zasadzie w czasach, gdy James Hetfield i Dave Mustaine byli piękni oraz młodzi ich długie jasne czupryny powodowały, że niektórzy mieli problemy z ich odróżnieniem. Jeśli chodzi o styl śpiewu tutaj różnice są większe. To właśnie spróbował odwzorować YouTuber Nico Borie wykonując takie hity, jak „Enter Sandman”, „Trust”, „Fade To Black” czy „In My Darkest Hour”.

YouTuberzy sprawdzali już co byłoby, gdyby Metallica i Slipknot zamieniły się perkusistami, czy Lars Ulrich sprawdziłby się w kawałku „Holy Wars... The Punishment Due” czy „Symphony of Destruction”. Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą.

Ostatnio jest dosyć głośno o Metallice w związku z premierą najnowszego krążka „Hardwired... To Self-Destruct”, który ukazał się 8 lat od poprzedniego albumu. Pierwszymi utworami, które poznaliśmy były numery „Hardwired”, „Moth into Flame oraz „Atlas, Rise!”. W dodatku do wszystkich kawałków z płyty powstały teledyski.

Jak oceniacie repertuar Metalliki i Megadeth z zamienionymi wokalistami?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Megadeth James Hetfield Dave Mustaine