27.02.2017 14:48

A gdyby Slayer nagrał utwór „Spit Out The Bone” Metalliki?

Ktoś naprawdę się nudził, bo nagrał od nowa utwór Metalliki dodając kilka charakterystycznych cech Slayera. Sprawdźcie, jak brzmi to nagranie?

A gdyby Slayer nagrał utwór „Spit Out The Bone” Metalliki?
foto: kadr z wideo

Gdyby ktoś powiedział, że jest to wcześniej niewydana kompozycja Slayera to wiele osób byłoby w stanie w to uwierzyć - przynajmniej takie komentarze widnieją pod tym nagraniem. Pewien YouTuber postanowił nieco poswawolić sobie w thrashmetalowym świecie i przerobił numer Metalliki „Spit Out The Bone” z płyty „Hardwired... To Self-Destruct”.

Na najnowszy album Jamesa Hetfielda i spółki fani musieli trochę poczekać, bo aż 8 lat. W końcu jednak, gdy płyta pojawiła się na sklepowych półkach to rozchodziła się jak świeże bułeczki i w konsekwencji w wielu krajach wskoczyła na szczyt list sprzedaży.

Płyta zbiera dobre recenzje, ale to nie przeszkodziło jednemu YouTuberowi w tym, żeby nieco pobawić się dźwiękami i stworzyć przeróbkę jednego z nowych kawałków Metalliki. Muzyk odegrał „Spit Out The Bone” w stylu charakterystycznym dla Slayera.

Posłuchajcie, co z tego wyszło:

Oczywiście krzyk na samym początku nagrania od razu kojarzy się z wrzeszczącym wokalistą Slayera w numerze Angel of Death”, co więcej sprawne ucho usłyszy nawiązania do stylu gry Dave'a Lombardo.

Mało Wam takich przeróbek? A co powiecie na „Atlas, Rise!” brzmiące jak z czasów „...And Justice for All” czy „Hardwired... To Self-Destruct” Metalliki zagrany w 2 minuty? Co więcej powstało nagranie pokazujące, jak brzmiałyby numery Metalliki i Megadeth, gdyby kapele zamieniły się wokalistami.

Który zespół Wielkiej Czwórki Thrash Metalu jest najlepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Slayer