A gdyby na podstawie tekstu „Bohemian Rhapsody” powstał thriller? Ten krótkometrażowy film spodoba się fanom Queen

Aleksandra Degórska
16.01.2018 14:02
A gdyby na podstawie tekstu „Bohemian Rhapsody” powstał thriller? Ten krótkometrażowy film spodoba się fanom Queen Fot. kadr z wideo

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby film na podstawie słów słynnego utworu Queen? Mamy na to odpowiedź.

„Bohemian Rhapsody” to legendarny utwór, jedyny w swoim rodzaju. Jakimś cudem Queen udało się wydać tak długi singiel i co więcej - stał się on światowym hitem, który kojarzy dosłownie każdy. Kawałek pochodzi z 1975 roku i pojawił się na krążku A Night at the Opera. Chociaż ma już sporo lat, to nadal jest popularny, w zestawieniach obejmujących kultowe piosenki zawsze znajduje się w czołówce.

Można zachwalać w nieskończoność ten rockowy kawałek, a ilość interpretacji tekstu piosenki naprawdę przytłacza. Oto kolejna z nich, ale tym razem twórca poszedł o krok dalej - nagrał krótkometrażowy film na podstawie tekstu „Bohemian Rhapsody”.

Tym samym w filmie widzimy faceta, który staje się mordercą, o czym informuje swoją matkę. Następnie jest ścigany przez policję, która również deklamuje kolejne wersy utworu Queen. Jak wiadomo Freddie Mercury lubił przepych i widowiskowość, zatem byłby zadowolony z takiej filmowej interpretacji jego przeboju.

Jeszcze w 2015 roku z okazji okrągłej rocznicy wydania „Bohemian Rhapsody” wydano koncertówkę „A Night At The Odeon”.

foto: kadr z wideo Fot. foto: kadr z wideo

„Bohemian Rhapsody” - jeden z największych hitów Queen

Nagrania singla trwały przez trzy tygodnie, Brian May, Mercury i Roger Taylor śpiewali swoje partie wokalne przez kilka dni po 12 godzin dziennie, uzyskując 200 osobnych ścieżek. Natomiast teledysk do singla powstał w 4 godziny i kosztował 4500 funtów. Rozpoczyna się od ujęcia nawiązującego do okładki albumu „Queen II” zainspirowanego zdjęciem aktorki Marlene Dietrich.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.