16.05.2016 16:15

A gdyby popowi artyści grali metal?

Pogdybać dobra rzecz. Muzyczny świat wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby popowi twórcy postanowili wykonywać ostrzejszy repertuar...

A gdyby popowi artyści grali metal?
foto: kadr z wideo

Są takie utwory, które lecą non-stop w radiu i masz już ich dosyć. Słyszałeś ten numer tyle razy, że znasz słowa refrenu i wiesz, w którym momencie wchodzi solo gitarowe. Potem melodia nie chce Ci wypaść z głowy i nucisz ją pod nosem.

Swoją drogą, wszystkie te popowe piosenki brzmią tak samo i nie rozróżniasz już jednej gwiazdeczki od drugiej. Niestety tak to już jest z tą muzyką popową, że ma ona być na tyle nijaka, by trafiała do każdego nawet najmniej wybrednego słuchacza.

I w tym momencie z pomocą śpieszy YouTuber Jared Dines, który wpadł na pomysł, by zagrać słynne numery, które nas bombardują przez wiele miesięcy z radioodbiorników w ostrzejszym wydaniu.

Teraz możecie się przekonać, jak brzmiałyby utwory Katy Perry, Maroon 5 czy Eda Sheerana, gdyby postanowili zagrać nieco mniej komercyjną muzykę:

Kto mógł się spodziewać, że słynny numer Ushera będzie brzmieć jak rasowy metalowy kawałek. Natomiast „Apologize” z repertuaru Timbalanda i OneRepublic nie jest już płaczliwą balladą, tylko mocnym utworem z charakterem.

Tak samo sprawa się ma z lirycznym kawałkiem Ellie Goulding, który wokalistka nagrała na potrzeby „Pięćdziesią twarzy Greya”. Chciałoby się rzec, że jaki film taki utwór, ale numer w metalowej odsłonie brzmi o niebo lepiej.

Umieszczenie „Hello” Adele w tej kompilacji raczej nikogo nie dziwi, bo już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że ten kawałek świetnie sprawdzi się w ostrym wydaniu, co potwierdził chociażby Leo Moracchioli.

Jared już nieraz udowodnił, że utwory, które nie mają wiele wspólnego z metalem, sprawdziłyby się właśnie w takim wydaniu. YouTuber zaprezentował chociażby numery Guns N' Roses czy AC/DC w metalowych wersjach. Co więcej przerobił repertuar punkowych kapel Green Day czy Blink-182 i udowodnił, że wszystko może brzmieć jak rasowy metal.

Co więcej, do tego należy dorzucić jeszcze djent zagrany na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w taki sposób. Jared na brak pomysłów nie może narzekać!

Jak oceniacie popowe utwory w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jared Dines