03.10.2014 13:21

A jednak! Motorhead chce nagrać nową płytę w przyszłym roku!

Lemmy wyzdrowiał i od razu bierze się do roboty. Co mówi o nadchodzącym albumie?

A jednak! Motorhead chce nagrać nową płytę w przyszłym roku!
foto: facebook.com

Lider zespołu, Lemmy Kilmister, przyznał, że grupa chciałaby wejść do studia nagraniowego już w styczniu 2015 r. Byłaby to 22. studyjna płyta Motorheada.

Ostatni album zespołu to „Aftershock” wydany w październiku 2013 roku. Ze względu na problemy zdrowotne Lemmy’ego grupa musiała ograniczyć swoją działalność koncertową do minimum i skrócić zaplanowaną wcześniej trasę promującą krążek. Chłopaki wrócili do regularnego grania już na początku 2014 roku.

Czy zespół ma już jakiś materiał?

"

Nie, nic. [śmiech] Nigdy niczego nie przygotowujemy. Wchodzimy do sali prób miesiąc przed nagraniami, by przećwiczyć piosenki i potem je zarejestrować. Słowa do piosenek piszę głównie na miejscu. Prawdopodobnie zaczniemy nagrywać w styczniu. Nie mamy planu. Motorhead nigdy nie ma planu. [śmiech] "

Motorhead  działa na rynku muzycznym już od 39-ciu lat. Przyszły rok będzie więc szczególnym czasem w historii tego rock’n’rollowego zespołu. Taka okrągła rocznica to nie byle co!

Lemmy czuje się dobrze i jest już gotowy na świętowanie:

"

Rzuciłem palenie... z grubsza. Z grubsza rzuciłem również picie alkoholu... częściej wybieram wódkę niż Jacka Danielsa. "

Gratulujemy!

Najbliższe koncerty Motorhead:

04.11: Manchester -  Apollo

06.11: Birmingham - NIA

08.11: Wembley - SSE Arena

Z niecierpliwością czekamy na rocznicową trasę koncertową! Myślicie, że Brytyjczycy wybiorą się do Polski?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister