ABBA opublikowała "nowy" utwór "Just A Notion''. To zapowiedź pierwszej płyty od 40 lat

22.10.2021 14:07
ABBA Fot. materialy prasowe Universe Music Polska

Posłuchajcie, jak brzmi "nowy" utwór ''Just A Notion'', który trafi na nadchodzący album ABBY.  

Wiemy, że ABBA to nie rock, ale obok takiej informacji nie można przejść obojętnie. Legendarny zespół zaprezentował właśnie nowy singiel "Just A Notion". Jest to trzeci utwór zapowiadający nadchodzący album "Voyage", który ukaże się 5 listopada. Płyta powstała w studiu Benny’ego Riksmixningsverket w Sztokholmie. Na krążek trafią wcześniej opublikowane single "I Still Have Faith In You" i "Don't Shut Me Down".

Polecamy

ABBA opublikowała "nowy" utwór "Just A Notion''. To zapowiedź pierwszej płyty od 40 lat

Björn Ulvaeus zdradził, że według Wikipedii piosenka "Just A Notion" został zarejestrowany we wrześniu 1978:

Oznaczałoby to, że piosenka powstała między „The Album” (1977) i „Voulez-Vous” (1979), ale nie trafiła na drugą z wymienionych płyt. Pamiętam, że prezentowaliśmy ten utwór wydawcy we Francji i kilku innym zaufanym osobom i z tego co pamiętam, bardzo im się podobał. Dlaczego nie trafił na album, pozostaje więc tajemnicą.

Posłuchajcie, jak prezentuje się stary/nowy utwór od ABBY:

Muzyk zdradził, że Benny Andersson dograł tło, jak również dodano perkusję i gitarę, ale wokale są oryginalne z 1978 roku:

W pewnym sensie pokazujemy cały zamysł występów „Voyage” w 2022 roku. Będziemy mieć zespół grający na żywo, ale wokale będą ze starych taśm. „Just A Notion” to szalenie radosna piosenka i mam nadzieję, że poprawi ludziom humor w tych mrocznych czasach.

W ubiegłym miesiącu Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid potwierdzili, że wracają po blisko 40-letniej przerwie z nowym albumem i rewolucyjnym koncertem, w ramach którego wystąpią jako cyfrowe awatary w specjalnie do tego wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3000 widzów.

Koncerty rozpoczną się 27 maja 2022 roku. ABBA na potrzeby występów przygotowała set składający się z największych przebojów oraz kilku nowych piosenek. Na scenie pojawi się 10-osobowy zespół, który skompletował były klawiszowiec Klaxons, James Righton, a w którym znajdzie się nominowana do BRIT wokalistka Little Boots. Sprzedaż dodatkowych biletów na koncert ABBA Voyage rozpocznie się w środę, 3 listopada.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.