27.04.2018 15:07

ABBA po 35 latach wróciła do studia i wyda nowe utwory

Zespół ujawnił, że po 35 latach formacja zaprezentuje zupełnie nowe piosenki. Wszyscy melomani zacierają ręce.

ABBA powraca
foto: East News

Tę kapelę zna dosłownie każdy - również metalowcy chętnie sięgają po repertuar ABBY i prezentują ostre covery znanych hitów. 4 muzyków stała się naprawdę sławna, gdy zwyciężyła na 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół wówczas zaprezentował utwór „Waterloo” i kawałek chociażby w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad sześciu milionach sztuk.

Powrót ABBY

Zespół został założony w 1972 roku i jego kariera trwała 10 lat. Dlatego też informacja, którą ujawniła grupa na Instagramie wywołała szok wśród wszystkich melomanów. W związku z pracą zespołu nad koncertami ABBA: Super Troupers 2019 wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości muzycy spotkali się w studiu.

Okazało się, że po tylu latach artyści postanowili nagrać nowe piosenki:

"

Decyzja, by zaangażować się w trasę awatarów ABBY ma nieoczekiwane konsekwencje. Cała nasza czwórka poczuła, że po tych 35 latach fajnie byłoby znowu połączyć siły i wejść do studia. Tak też się stało. Odnieśliśmy wrażenie, że czas się zatrzymał i nasza rozłąka była jak krótkie wakacje. To było wspaniałe doświadczenie! W rezultacie powstały 2 piosenki, a jedna z nich pod tytułem „I Still Have Faith in You” zostanie wykonana przez nasze hologramy podczas programu produkcji NBC na antenie BBC w grudniu 2018. Może i mamy już swoje lata, ale piosenka jest nowa, to przyjemne uczucie! "

ABBA uważana jest za jeden z najbardziej popularnych zespołów, który zbił fortunę na swoich piosenkach. Rozpad kapeli nastąpił w 1982 roku. Muzycy razem pojawili się dopiero w 2008 roku przy okazji premiery filmu „Mamma Mia!” opartego na piosenkach ABBY.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News