ABBA po 35 latach wróciła do studia i wyda nowe utwory

Aleksandra Degórska
27.04.2018 15:07
ABBA po 35 latach wróciła do studia i wyda nowe utwory Fot. East News

Zespół ujawnił, że po 35 latach formacja zaprezentuje zupełnie nowe piosenki. Wszyscy melomani zacierają ręce.

Tę kapelę zna dosłownie każdy - również metalowcy chętnie sięgają po repertuar ABBY i prezentują ostre covery znanych hitów. 4 muzyków stała się naprawdę sławna, gdy zwyciężyła na 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół wówczas zaprezentował utwór „Waterloo” i kawałek chociażby w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad sześciu milionach sztuk.

Powrót ABBY

Zespół został założony w 1972 roku i jego kariera trwała 10 lat. Dlatego też informacja, którą ujawniła grupa na Instagramie wywołała szok wśród wszystkich melomanów. W związku z pracą zespołu nad koncertami ABBA: Super Troupers 2019 wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości muzycy spotkali się w studiu.

Okazało się, że po tylu latach artyści postanowili nagrać nowe piosenki:

Decyzja, by zaangażować się w trasę awatarów ABBY ma nieoczekiwane konsekwencje. Cała nasza czwórka poczuła, że po tych 35 latach fajnie byłoby znowu połączyć siły i wejść do studia. Tak też się stało. Odnieśliśmy wrażenie, że czas się zatrzymał i nasza rozłąka była jak krótkie wakacje. To było wspaniałe doświadczenie! W rezultacie powstały 2 piosenki, a jedna z nich pod tytułem „I Still Have Faith in You” zostanie wykonana przez nasze hologramy podczas programu produkcji NBC na antenie BBC w grudniu 2018. Może i mamy już swoje lata, ale piosenka jest nowa, to przyjemne uczucie!

ABBA uważana jest za jeden z najbardziej popularnych zespołów, który zbił fortunę na swoich piosenkach. Rozpad kapeli nastąpił w 1982 roku. Muzycy razem pojawili się dopiero w 2008 roku przy okazji premiery filmu „Mamma Mia!” opartego na piosenkach ABBY.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.