25.09.2014 12:47

AC/DC nie idzie na emeryturę

Mimo złych wieści dochodzących od początku roku z obozu AC/DC australijski zespół się nie poddaje. Wkrótce wyda kolejny album – „Rock or Bust”. Pierwszy bez założyciela kapeli, Malcolma Younga.

AC/DC nie idzie na emeryturę
foto: materiały prasowe

Płyta „Rock or Bust” ukaże się 2 grudnia 2014 roku. Złoży się na nią 11 piosenek. Pierwszy utwór „Play Ball” poznamy 27 września podczas gali amerykańskiej ligi baseballu.

Czy album powtórzy sukces „Black Ice” z 2008 roku? Przekonamy się już wkrótce. Poprzednia płyta AC/DC wspięła się na 1. miejsce list aż w 31 krajach i sprzedała się w ponad 8 mln egzemplarzy.

Elektryzujący rock już bez Younga

„Rock or Bust” jest pierwszą od początku istnienia zespołu (od 41 lat!) płytą AC/DC nagraną bez Malcolma Younga. W kwietniu tego roku zespół poinformował, że gitarzysta chwilowo, z powodu choroby, ich opuszcza.

Jeszcze w lipcu wokalista Brian Johnson mówił:

"

Oczywiście tęsknimy za Malcolmem. To fighter. Jest w szpitalu, ale to fighter. Trzymamy kciuki, żeby znów był silny.  "

Teraz AC/DC ogłosiło, że starszy z braci Young niestety do nich nie wróci. Takiego obrazka już nie zobaczymy:

Malcolm_Young_en_2010

Wszystko zostaje w rodzinie

Mimo poważnych kłopotów zdrowotnych jednego z członków AC/DC nie zrezygnowało z prac nad nową płytą. Podczas nagrywania „Rock or Bust” za gitarę rytmiczną chwycił bratanek Angusa i Malcolma, Stevie Young.

Johnson opowiedział o tej niełatwej sytuacji:

"

Stevie był wspaniały, lecz kiedy nagrywasz z czymś takim nad głową i kiedy twój kumpel ma się źle, jest ciężko. Ale jestem pewien, że Malcolm nam kibicował. "

Stevie nie po raz pierwszy zastąpił wuja. Grał zamiast niego w 1988 roku, podczas trasy promującej płytę „Blow Up Your Video”. Malcolma trochę za bardzo wciągnęły wtedy różne wysokoprocentowe trunki. Podobno niektórzy fani nawet nie zauważyli tej podmianki – krewni tak bardzo byli do siebie podobni.

Bratanek dołącza do AC/DC na stałe. W przyszłym roku rusza z zespołem w intensywną trasę koncertową. Jej szczegóły już wkrótce. Mamy nadzieję, że znów usłyszymy ich w Polsce.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News AcDc