12.07.2019 14:04

AC/DC ogłosi trasę koncertową? Wszystko na to wskazuje

Od ponad roku w sieci aż huczy od plotek na temat przyszłości AC/DC. Wszystko zaczęło się od tego, że w 2016 roku Brian Johnson musiał zejść na jakiś czas ze sceny.

AC/DC
fot. kadr z wideo AC/DC - Highway to Hell (from Live at River Plate)

Ostatnie lata nie oszczędzały AC/DC. W 2016 roku wokalista zespołu Brian Johnson musiał zrezygnować z koncertowania ze względu na poważne problemy ze słuchem. Grupa zdecydowała wtedy, że muzyk nadal będzie brał udział w pracach w studiu, ale na koncertach zastąpi go wokalista Guns N' Roses, Axl Rose. W 2017 roku zmarł Malcolm Young, brat Angusa i gitarzysta rytmiczny w zespole. Muzyk cierpiał na demencję.

AC/DC ogłosi datę światowej trasy koncertowej?

W sieci roi się od plotek na temat najnowszej płyty AC/DC. Dużo się mówi również o tym, że zespół powróci na trasę koncertową. Według portalu v100rocks.com, formacja ma ogłosić daty koncertów na rok 2019/2020 już w środę, 17 lipca 2019 roku. To wtedy AC/DC ma wydać również oficjalne oświadczenie. Według informatora zagranicznego portalu, zespół wyruszy na trasę z Brianem Johnsonem. Podobno próby trwają już od kilku miesięcy.

AC/DC
AC/DC
Przeczytaj także Jak AC/DC brzmiał w 1976 roku na koncercie w australijskim liceum? [WIDEO]

Coś musi być na rzeczy... Po długiej przerwie AC/DC wrócił na YouTube w celu komunikacji z fanami. Zespół podzielił się nagraniami "You Shook Me All Night Long" i "Whole Lotta Rosie" z koncertu No Bull. 2 tygodnie później na profilu zespołu pojawiły się kolejne filmiki, ale tym razem z koncertu w Donington z 1991 roku. Fani twierdzą, że nowa aktywność na kanale grupy to przedsmak ich kolejnego wydawnictwa.

Zobacz także: Powrót Briana Johnsona. Fani AC/DC są zaskoczeni

Tagi: AcDc Angus Young Brian Johnson