15.04.2016 09:40

AC/DC w jesiennej kolekcji Gucciego

Problemy zdrowotne Briana Johnsona nie przeszkodziły Australijczykom w podbiciu kolejnego rynku. Jak wygląda suknia ze słynnym logo?

AC/DC w jesiennej kolekcji Gucciego
foto: Kiyoung Kim, CC BY 2.0 + Romana Makówka / Antyradio.pl + Bóg Pejnta

Świat muzyki nie od dziś chętnie przenika się ze światem mody. W ostatnim czasie zdaje się, że mocniejsze brzmienia coraz odważniej wkraczają na wybiegi. Pisaliśmy już o japońskiej marce Avalone, która inspirowała się deathmetalowym zespołem Mortician czy specyficznej kolekcji szwedzkiego H&M. Teraz do tego grona dołączył jeden z największych graczy.

Włoska marka Gucci, uznawana powszechnie za jedną z najbardziej luksusowych na świecie (według magazynu „Forbes” warta ponad 12 miliardów dolarów), szykuje nową jesienną kolekcję, w której zostanie użyte m.in. charakterystyczne logo AC/DC. O tym, jak będzie się prezentować w barwach Gucciego, możemy się przekonać na zdjęciu Jackie Nickerson, które zdobi okładkę magazynu „T”.

Wcześniej mogliśmy już zobaczyć owoc tej współpracy na poniższym zdjęciu.

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucciego odpowiedzialny za jego wszystkie kolekcje i globalny wizerunek marki, opisał nową propozycję jako „renesans rock'n'rolla, renesans lat 80., renesans ulicznego stylu, renesans stylu chińskiego i burżuazji”. Po jesiennej kolekcji mamy spodziewać się długich sukni i nabijanych ćwiekami skórzanych kostiumów. Obok buf i futrzanych wykończeń na jednej z sukni znajdziemy wyszywane cekinami logo AC/DC.

Zespół braci Youngów trafi tym samym do modowej ekstraklasy. Niestety, przeciętny fan (czy też raczej fanka) hard rocka raczej nie będzie mógł sobie pozwolić na taki wydatek. Przewiduje się, że cena ubrań, które trafią do sprzedaży jesienią, wyniesie kilkanaście tysięcy dolarów. Cóż, zawsze pozostają zwykłe koszulki z logo AC/DC, które można kupić na aukcjach internetowych już za kilkanaście złotych.

Nieco taniej można też dostać zapewne inne dedykowane rockmanom kolekcje odzieżowe. Takowych doczekali się już m.in. Kurt Cobain, frontman Papa Roach, Jacoby Shaddix czy Black Sabbath. Możecie też dorwać prawdziwie punkowe trampki Sex Pistols.

Jak oceniacie połączenie Gucciego z AC/DC?

Fenomenalne trampki męskie również na jesień

Jakub Gańko
Tagi: Duperele AcDc