23.09.2015 15:43

AC/DC wypuści limitowaną edycję piwa Rock Or Bust

Kegi i puszki z piwem AC/DC trafią niedługo do sprzedaży w Australii. Ma to związek z zahaczeniem trwającej trasy koncertowej zespołu o rodzime tereny muzyków.

AC/DC wypuści limitowaną edycję piwa Rock Or Bust
foto: materiały prasowe

Piwo, którego nazwa to Rock Or Bust, będzie można dostać w sieci sklepów Aldi w Nowej Południowej Walii i w stanie Wiktoria od 30 września 2015 roku. Sama kapela zawita do Australii 4 listopada 2015, gdzie z pewnością nie odmówi sobie degustacji trunku.

Ten 5-procentowy jasny lager (pale lager) powstał we współpracy z niemieckim browarem Karlsberg, który ma już 130-letnią tradycję. Rock Or Bust zostało wyprodukowane przy poszanowaniu Bawarskiego Prawa Czystości z 1516 roku, które określa, jakich składników wolno używać do warzenia piwa.

Przedstawiciel sieci Aldi, tak mówi o wprowadzeniu nowego produktu do sklepów:

"

Bardzo się cieszymy, że możemy uhonorować legendarny zespół AC/DC poprzez wydanie piwa w Australii. Ta kombinacja niemieckiego browaru i australijskiego hard rocka jest idealnym połączeniem prosto z niebios. "

Cena za puszkę o pojemności 0,568 ml wynosić będzie 2,99 dolara, zaś 5-litrowe kegi będą do zdobycia za 24,99 dolara. Liczymy na to, że prowadzona będzie wysyłka zagraniczna, gdyż zapasy nowego piwa AC/DC będą ograniczone. Na dany moment nie przewiduje się dodatkowych dostaw po wyczerpaniu zapasów.

Smakoszom piwa polecamy także te, które sygnowane są nazwami Iron Maiden, Mastodon, Metalliki czy Queen. Niestety nie spotkamy ich w każdym polskim sklepie, ale za to zagranica może nam pozazdrościć tych od naszych nadwiślańskich kapel, a takimi mogą się pochwalić nie tylko Behemoth ze swoim Sacrum i Profanum, ale też grupa J.D. Overdrive.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele AcDc