15.11.2019 12:35

Abbath dał koszmarny występ, przerwał go po dwóch piosenkach i odwołał trasę. Fani chcą zwrotu pieniędzy [WIDEO]

Koncert grupy Abbath w Buenos Aires zakończył się zaledwie po dwóch utworach. Co więcej, poziom wykonania numerów też pozostawił wiele do życzenia.

Abbath
foto: kadr z wideo

Po ostatnim "koncercie" Abbath w Buenos Aires, lider zespołu błyskawicznie stał się memem. Nic dziwnego. To, co wydarzyło się podczas występu norwegów można zaliczyć do jednej z największych wtop metalowych koncertów ostatnich lat. Fani zażądali zwrotu pieniędzy za występ.

Abbath odwołał trasę koncertową

Jak donosi lokalna strona internetowa El Culto, zajmująca się muzyką metalową, koncert Abbath w klubie Palermo opóźnił się o dwie godziny. Przez to kapele supportujące gwiazdy wieczoru musiały znacznie skrócić swoje sety. Kiedy Abbath w końcu pojawił się na scenie, brakowało na niej gitarzysty. Podobno lider grupy i gitarzysta Ole Andre Farstad pokłócili się przed koncertem, dlatego muzyk postanowił zostać w hotelu i nie przyjeżdżać na występ.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także 3 polskie festiwale rockowe nominowane do europejskiej nagrody. Zagłosuj na swojego faworyta

Jak czytamy w artykule, Abbath mimo braku Farstada próbował zagrać koncert. Muzycy nieudolnie chcieli zaprezentować publice utwór "Count The Dead". Jednak w trakcie kawałka frontman grupy odłożył gitarę i rzucił się w tłum, który nie rwał się za bardzo, aby go łapać. Potem muzycy próbowali zagrać utwór "Tyrants" dawnego zespołu Abbatha, Immortal. Niestety ta interpretacja również okazała się farsą. Muzycy poddali się i opuścili scenę po zagraniu dwóch utworów. Zdenerwowani i zawiedzeni fani żądają zwrotu pieniędzy za występ oraz udostępniają nieprzychylne wpisy na temat kapeli w mediach społecznościowych.

Muzycy ogłosili po feralnym występie, że odwołują pozostałe koncerty po Ameryce Południowej. Artyści tłumaczą decyzję problemami zdrowotnymi.

Zobacz też: Polski zespół wydał najlepszy metalowy album dekady. Tak twierdzi amerykański portal 

Tagi: Rock News