03.07.2019 11:39

Abbath opublikował w sieci swój nowy album "Outstrider”

Zespół Abbath opublikował swój drugi album studyjny "Outstrider” na YouTubie. Można wysłuchać go w całości kilka dni przed premierą.

Abbath
foto: kadr z wideo

Abbath to norweska grupa założona przez Olve "Abbatha" Eikemo, byłego członka zespołu Immortal. Formacja powstała w 2015 roku we współpracy muzyka z basistą Tomem Cato Visnesem znanym z występów z Gorgoroth i perkusistą Kevinem Foley'em. Formacja ma na koncie debiutancki album o zaskakującym tytule "Abbath".

Abbath - "Outstrider" dostępny w sieci

Drugi album studyjny blackmetalowej grupy Abbath będzie miał swoją premierę 5 lipca 2019 roku. Płyta ukaże się pod barwami wytwórni Season of Mist. Trzy dni przed premierą formacja zdecydowała się na opublikowanie całego materiału w sieci.

Projektant mody wykorzystał modeli przebranych za black metalowców na pokazie w barze McDonald's
Projektant mody wykorzystał modeli przebranych za black metalowców na pokazie w barze McDonald's
Przeczytaj także Projektant mody wykorzystał modeli przebranych za black metalowców na pokazie w barze McDonald's

2 lipca 2019 roku na oficjalnym profilu wytwórni Season of Mist pojawił się cały album "Outstrider". Fani przedpremierowo mogą posłuchać 9 premierowych kawałków zespołu. Na płycie znalazł się miedzy innymi cover Bathory "Pace 'till Death"

Grupa Abbath zapowiedziała swój drugi album w charakterystyczny dla grupy sposób:

"

Abbath z dumą prezentuje "Outstrider". To nasze ostatnie katharsis wyrwane z wnętrza ciemności. Album wykuty w ognistym piecu przeciwności losu, wybity na kowadle wściekłości, wyczarowany z pożogi, wykasłany z paszczy chaosu. To płyta odradzająca się jak Feniks z popiołów by zarazić was szamańskimi refleksjami schowanymi w metalowych kompozycjach. "

Zobacz też: Basista odszedł z Abbath, bo teksty zespołu są zbyt chrześcijańskie 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News