08.01.2016 17:21

Abbath ze śnieżną kulą dla prawdziwych blackmetalowców

Nowy zespół byłego muzyka Immortal nie ustaje w promowaniu swojej debiutanckiej płyty. Tym razem wymyślił dość nietypowy gadżet...

Abbath ze śnieżną kulą dla prawdziwych blackmetalowców
foto: Caroline Lauder, CC BY 3.0

Kiedy już myśleliśmy, że szał na świąteczne dziwactwa dobiegł końca, widzieliśmy już wszystkie brzydkie swetry i metalowe ozdoby choinkowe, Abbath zaskoczył nas niczym zima kierowców. To porównanie jest zresztą w pełni uzasadnione.

Teoretycznie blackmetalowcy się trochę spóźnili, ale w sumie śnieg - przynajmniej w naszym kraju - też się ostatnio nie spieszy. Śnieżna kula, w której „unieśmiertelniono prawdziwego syna północnej ciemności”, będzie w sam raz na coraz częstsze opady śniegu.

Tak wygląda to cudo:

abbath

Gadżet o wymiarach 10 na 15 centymetrów można zamówić w cenie 25 dolarów - do tego oczywiście należy doliczyć koszty wysyłki. Oficjalna premiera śnieżnych kul zaplanowana jest na 25 lutego 2016 roku.

Wcześniej, bo już 22 stycznia 2016 roku ukaże się wyczekiwany przez wszystkich fanów black metalu debiutancki krążek grupy zatytułowany po prostu „Abbath”. Wydawnictwo promowały single „Fenrir Hunts”, „Winter Bane”, „Count the Dead” oraz „Ashed of the Damned”.

Abbath powstał w 2015 roku z inicjatywy ex-gitarzysty i wokalisty grupy Immortal, Abbatha Dooma Occulty. Zespół zadebiutował na żywo na festiwalu Tuska Open Air. W skład grupy wchodzi też King Ov Hell z zespołu God Seed. Perkusista Creature opuścił szeregi kapeli 12 grudnia 2015 roku.

Podoba Wam się taki zimowy gadżet?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele