Accept napisał pierwszy speedmetalowy utwór?

Magda Słomka
12.01.2015 15:59
Accept napisał pierwszy speedmetalowy utwór? Fot. en.wikipedia.org

Według gitarzysty, Wolfa Hoffmanna, właśnie tak było... Który to kawałek i co jeszcze ciekawego powiedział na temat miejsca Accept w muzycznej historii?

Hoffmann zebrał się na dość śmiałe wyznanie... Muzyk twierdzi, że niemiecka kapela miała znaczący wpływ na trashmetalowe zespoły, a ich kawałek pochodzący z płyty „Restless and Wildz 1982 roku, był przełomowym numerem w historii.

Według wielu ludzi, wielu dziennikarzy, napisaliśmy pierwszą speedmetalową piosenkę na świecie – „Fast As A Shark” i mnóstwo muzyków mi to potwierdziło. Mieliśmy duży wpływ na wiele muzycznych karier. Mam na myśli to, że istnieje spora liczba osób, od których nie spodziewaliśmy się usłyszeć na przestrzeni lat czegoś w stylu: „Wiesz, kiedy słuchałem Restless And Wild, to zmieniło moje życie i sprawiło, że jestem kim jestem, jako muzyk”. Wielu artystów wzięło więc nas za punkt wyjścia do tworzenia własnej kariery.

Według Wolfa wiele świetnych metalowych grup pochodzi z Niemiec, czyli rodzinnego kraju Accept. Oczywiście muzyk nie omieszkał wyznać, że to właśnie jego zespół był pierwszą metalową kapelą pochodzącą właśnie stamtąd.

Kiedy zaczynaliśmy, termin „heavy metal” nawet jeszcze nie istniał, ale w pewnym momencie właśnie tak ludzie zaczęli nazywać naszą kapelę. I słusznie, ponieważ w tamtym czasie byliśmy najmocniej brzmiącym zespołem w Niemczech. Jednak w pewnym momencie przestaliśmy się tym interesować, ponieważ zaczęliśmy koncertowanie po świecie bardzo wcześnie. Już w 1984 roku pojechaliśmy do Stanów i od tej pory nie mieliśmy zbyt dużej styczności z naszym rodzinnym krajem. Ale oczywiście na przestrzeni lat spotkaliśmy na swej drodze wiele fantastycznych niemieckich zespołów.

Całość wywiadu dotyczącego świetności zespołu Accept, możecie obejrzeć poniżej.

Jeżeli natomiast chcielibyście usłyszeć na żywo „pierwszy speedmetalowy kawałek”, być może będziecie mieli taką szansę już 27 maja 2015 roku, kiedy zespół Accept wystąpi w krakowskim klubie Fabryka. Bilety w przedsprzedaży kosztują 90 zł, a w dniu koncertu – 100 zł. Nie jesteśmy pewni jednak, w jakim składzie niemiecki zespół pojawi się na scenie, ponieważ niedawno z kapeli odeszli gitarzysta i perkusista.

Tymczasem posłuchajcie „Fast As A Shark” i sami stwierdźcie czy Wolf Hoffmann ma rację...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.