22.08.2015 12:05

Acid Drinkers pokazał jak nagrywał „Pizza Driver”

Ponad dwie dekady temu ukazała się płyta „Vile Vicious Vision”, na której znalazł się utwór „Pizza Driver”. Zespół Acid Drinkers opublikował film z sali prób, który dokumentuje powstawanie tego właśnie kawałka.

Acid Drinkers pokazał jak nagrywał  „Pizza Driver”
foto: REPORTER/East News

Jeszcze piękni i młodzi, ale już z zaawansowanymi skłonnościami do rock'n'rollowego stylu życia. Titus, Litza, Popcorn i Ślimak zapraszają do roku 1993 i momentu, w którym zamknięci w jednym pomieszczeniu pracowali nad numerem „Pizza Driver”, który z czasem stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych w dorobku grupy.

Zobaczcie jak panowie debatują nad strukturą rodzącego się kawałka, a ich palce dopiero uczą się poruszać po konkretnych progach:

Utwór powstał bardzo szybko, zresztą jak cała płyta „Vile Vicious Vision”, którą muzycy zarejestrowali w zaledwie dwa dni. Jest to jedyny album Acid Drinkers, który był nagrywany na tzw. „setkę”. Realizacją krążka zajął się Piotr Madziar, on też przy współpracy z Litzą wykonał miks wydawnictwa, zaś kwestie masteringu wziął na siebie Grzegorz Piwkowski z High-End Audio.

Minęło tyle lat, a utwór dalej porywa. Zobaczcie jak Kwasożłopy poradziły sobie z „Pizza Driver” w 2011 roku wsparci na scenie przez Litzę:

Klasyka, klasyką, ale przecież Acid Drinkers dalej jest aktywny muzycznie. Ostatnią płytą grupy jest „25 Cents For A Riff” z 6 października 2014 roku. Dla osób, które wolą Acidów sprzed lat powstał też komiks o losach zespołu, w którym bohaterami są Titus, Ślimak, Litza i Popcorn.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Acid Drinkers