Adam Jones ujawnia szczegóły dotyczące najnowszego albumu Toola

05.08.2019 11:23
Adam Jones ujawnia szczegóły dotyczące najnowszego albumu Toola Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Tool przygotowuje się do premiery ich najnowszej płyty. "Fear Inoculum" będzie już piątym albumem studyjnym grupy.

"Fear Inoculum" to krążek, na który czekali wszyscy fani Toola. Dyskografię zespołu zamyka album "10,000 Days", który został wydany w maju 2006 roku. Album przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii czy Nowej Zelandii. Krążek zyskał nawet miano platyny. Ciekawe, czy sytuacja powtórzy się w przypadku "Fear Inoculum"?

Adam Jones zdradza szczegóły "Fear Inoculum"

Gitarzysta Toola, Adam Jones, rozmawiał z magazynem "Guitar World". Muzyk zdradził kilka szczegółów dotyczących utworów, które znajdą się na albumie. Na płycie ma znaleźć się 7 piosenek i ma trwać ok. 80 minut. Okazuje się, że jeden z numerów ma zawierać prawie czterominutową solówkę. Co jeszcze czeka fanów Toola?

Wiele riffów, które stworzyliśmy z Justinem, miało metrum siedem. Tak naprawdę nie mówiliśmy, że zamierzamy napisać coś w takim stylu. Tak po prostu wychodziło. To było bardzo dziwne. Kiedy skończyliśmy nagrania, zaproponowałem, że moglibyśmy nazwać płytę "Volume 7", bo wiele utworów ma metrum siedem, a na płycie znajduje się siedem piosenek w ogóle. Dopiero Maynard zdradził, że wszystko obraca się wokół cyfry siedem. Uznaliśmy, że to bardzo dziwny zbieg okoliczności. A potem Alex Grey powiedział prawie to samo odnośnie teledysku [...]

Przeczytaj także

Premiera płyty odbędzie się już niebawem. 30 sierpnia 2019 roku na sklepowych półkach pojawi się "Fear Inoculum". To świetny czas, żeby przypomnieć sobie poprzednie wydawnictwa zespołu. Od 2 sierpnia 2019 roku pełna dyskografia grupy jest dostępna na serwisach streamingowych.

Zobacz także: Maynard James Keenan opowiedział o nowym albumie Toola

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.