09.03.2018 15:09

Adam Jones ujawnił, kto będzie producentem nowego albumu Toola

Pierwszy od 12 lat album Toola powoli nabiera kształtów. Adam Jones zdradził, kto będzie odpowiadał za produkcję tego tak wyczekiwanego krążka.

Adam Jones ujawnił, kto będzie producentem nowego albumu Toola
foto: kadr z wideo

Od kilku lat „nowy album Toola” jest ulubionym żartem wśród fanów metalu. Zespół stał się wręcz synonimem opieszałości – od 2006 roku, kiedy wydał swój czwarty album „10.000 Days”, nie mógł zebrać się, by nagrać nowy materiał.

Ale już niedługo żarty przestaną być aktualne – Tool naprawdę nagrywa album! 5 marca 2018 zespół wszedł do studia, co potwierdził Adam Jones wpisem na Instagramie, zatytułowanym „Day 1” (Dzień pierwszy). Wygląda na to, że instagramowy profil gitarzysty będzie głównym źródłem nowin o nowej płycie Toola, ponieważ Adam zdradził tam kolejną znaczącą informację.

Wiemy już, że producentem albumu będzie Joe Barresi. Jones napisał:

"

Jestem podekscytowany, że mogę znów pracować z nieśmiertelnym Joem Barresim. Aczkolwiek naszym pierwszym wyborem był Phil Spector. No, ale on ma inne zobowiązania, które zbyt kolidują. "

Ostatnie zdania to oczywiście ponury żart – legendarny producent Phil Spector odsiaduje karę dożywotniego więzienia za zamordowanie aktorki Lary Clarkson. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by Joe znów pracował z Toolem.

Barresi współpracował z zespołem jako inżynier dźwięku na „10.000 Days”. Jako producent odpowiadał za takie albumy, jak „Stag” Melvins, Queens Of The Stone Age” i „Lullabies To Paralyze” Queens Of The Stone Age czy „The Stage” Avenged Sevenfold.

Wciąż nie wiemy, kiedy dostaniemy nową muzykę Toola. Perkusista Danny Carey początkowo sugerował, że może się ukazać w pierwszej połowie 2018 roku, może nawet przed majem. Zaprzyjaźnieni z grupą muzycy, Tom Morello i Nergal donosili, że już słyszeli nowe nagrania. Wiadomo też, że do jednego z kawałków powstaje teledysk.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool