Adam Lambert: Nie jestem liderem Queen

Małgorzata Wierzejewska
02.07.2015 15:26
Adam Lambert: Nie jestem liderem Queen Fot. Flickr.com/ Tatlanka1986

Artysta w końcu poczuł się pewnie w roli wokalisty Queen. Adam Lambert przyznaje jednocześnie, że wie jaka odpowiedzialność się z tym wiąże. Sprawdźcie!

O tym, że Freddie Mercury jest nie do zastąpienia, nie trzeba nikogo przekonywać. Wie o tym także Adam Lambert, który od kilku lat śpiewa piosenki legendarnego artysty. Jako Queen i Adam Lambert zespół jeździ w światowe trasy koncertowe. Wokalista mówi jednak, że nigdy nie chciał wejść w przysłowiowe buty Mercurego. 

To interesujące, naprawdę, ludzie mówili do mnie „O, jesteś nowym liderem Queen”, a to przecież nie jest tak. Ok, na upartego tak, ale to nie jest na stałe. Nie patrzę na to w ten sposób. Działamy jako Queen i Adam Lambert, ponieważ uważam, że to bardziej zwykła współpraca. Zdecydowaliśmy się zrobić to razem i okazało się, że dobrze się czujemy jako zespół. Publiczność też to kupiła, co jest świetne. Do tego wyprzedajemy wszystkie bilety. Dla mnie to jednak ciągle tylko współpraca.

Początki wspólnego koncertowania z Queen nie były dla Adama Lamberta łatwe. Pomysł, do którego na wstępie się zapalił, zaczął mu się wydawać naprawdę niedorzeczny.

Kiedy pierwszy raz wyjechaliśmy razem w trasę, zagraliśmy między innymi trzy koncerty w Londynie. Poszło nam całkiem dobrze, ale ja zacząłem się jakoś dziwnie czuć z całym tym pomysłem. Myślę, że przez długi czas miałem w głowie to, że nie zasługuję na to, by śpiewać w takiej kapeli, jaką jest Queen. Na kolejnym koncercie poczułem takie niesamowite flow i to mnie niesie do dzisiaj. Nie wiem, jak to się stało, ale zaakceptowałem tę odpowiedzialność. Nie staram się nikogo naśladować. Staram się być sobą.

Przypomnijmy, Queen i Adam Lambert poznali się w maju 2009 roku. Wszystko zaczęło się od show American Idol”. Adam Lambert razem z innym uczestnikiem programu, Krisem Allenem i muzykami Queen, wykonał wtedy piosenkę „We Are The Champions”. Queen od razu stwierdził, że w końcu pojawił się ktoś, kto jest w stanie wyciągnąć takie nuty, jakie udawało się śpiewać Freddiemu Mercuremu.

Decyzja o tym, żeby rozpocząć współpracę zapadła jednak dwa lata później. W 2011 roku na MTV European Music Awards Adam Lambert zaśpiewał z zespołem „The Show Must Go On”, „We Will Rock You” i ponownie „We Are The Champions”.

Pierwsza trasa koncertowa, między innymi po Europie i Europie Wschodniej, miała miejsce w 2012 roku. Grupa, poza Wielką Brytanią odwiedziła wtedy też Rosję, Ukrainę i Polskę. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu pojawiło się ponad 30 tysięcy osób.

Poza kolaboracją z Queen Adam Lambert z powodzeniem kontynuuje karierę solową. Premiera trzeciego albumu artysty, zatytułowanego „The Original High”, odbyła się 15 czerwca 2015 roku. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat współpracy Queen i Adama Lamberta?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.