27.08.2019 16:31

Adam Lambert zaśpiewał hit Cher "Believe" i wzruszył wokalistkę

Podczas 41. gali Kennedy Center Honours na scenie pojawił się wokalista Adam Lambert. Muzyk wykonał wzruszającą wersję przeboju Cher.

Adam Lambert
foto: kadr z wideo

Wyróżnienia Kennedy Center Honours to coroczna nagroda przyznawana artystom, którzy uprawiają wszelakie sztuki widowiskowe mające wkład w rozwój kultury amerykańskiej. Nagrody są wręczane każdego roku od 1978 roku, a momentem kulminacyjnym imprezy jest specjalna gala w Kennedy Center Opera House. 

Adam Lambert w coverze Cher "Belive"

Podczas 41. imprezy na scenie pojawił się Adam Lambert. Muzyk wykonał przebój wokalistki Cher - "Belive". Wielu fanów Queen było sceptycznie nastawionych do młodego wokalisty, który nie miał szans zastąpić Freddiego Mercury'ego w zespole. Jednak takimi występami jak ten w Kennedy Center Opera House muzyk udowadnia swoim przeciwnikom, że chociaż różni się od Mercury'ego, ma niepodważalny talent. 26 sierpnia 2019 wideo z gali trafiło na oficjalny kanał Lamberta na YouTubie.

Podczas występu na sali była obecna między innymi autorka hitu, Cher. Wokalistce puściły emocje, wzruszyła się do łez i nagrodziła Lamberta owacjami na stojąco.

Brian May
Brian May
Przeczytaj także Brian May nazwał Adama Lamberta "prawdziwym fenomenem". Czy Freddie byłby dumny?

Nagrody Kennedy Center ma na koncie wiele artystów rockowych. W 2010 wyróżnienie otrzymał Paul McCartney, dwa lata później podobny zaszczyt przypadł członkom Led Zeppelin, a wcześniej The Who, Eltonowi Johnowi czy Chuckowi Berry'emu.

Zobacz też: Adam Lambert chce zagrać w filmie Elvisa Presleya 

Tagi: Rock News Adam Lambert