27.08.2018 15:26

Aerosmith: 10 największych przebojów zespołu

Grupa z Bostonu na scenie obecna jest od niemal pół wieku, ale rock’n’rollowej energii mogą zazdrościć muzykom współczesne dzieciaki. Oto 10 ich najważniejszych utworów!

Aerosmith: 10 największych przebojów zespołu
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Niewiele zespołów utrzymuje się na topie nieprzerwanie od 50 lat. Do tego elitarnego grona bez wątpienia należy Aerosmith.

Nie patrzcie na metryki chłopaków – ich daty urodzenia na pewno nie powiedzą Wam o nich całej prawdy. Dwaj liderzy zespołu, wokalista Steven Tyler i gitarzysta Joe Perry albo przekroczyli już amerykański wiek emerytalny (ten pierwszy), albo lada moment go osiągną (ten drugi). Na scenie wciąż jednak zachowują się jak nastolatkowie.

Dowodem ostatni występ Aerosmith na gali MTV VMA 2018 w Nowym Jorku, kiedy zespół zagrał z raperem Post Malone’em, a Joe… zdemolował wzmacniacz gitarą. Zaproszenie weteranów na uroczystość, zdominowaną przez wykonawców młodego pokolenia to znak, że Aerosmith wciąż jest postrzegany nie jako zespół zramolałych dziadków, ale jako kapela wciąż kopiąca tyłki swoją muzyką.

Aerosmith – najlepsze piosenki zespołu

15 albumów studyjnych – wśród nich takie klasyczne płyty, jak „Toys In The Attic”, „Rocks”, „Pump” i „Get A Grip”, dziesiątki singlowych przebojów i niezapomnianych teledysków. Aerosmith zdecydowanie zdążył przez 48 lat działalności zapisać się w historii rocka. Przypominamy najpopularniejsze piosenki Stevena, Joego i spółki – 10 utworów, które mają najwięcej odtworzeń w serwisie YouTube.

10. „Hole In My Soul”

(z albumu „Nine Lives”, 1997)

9. „Love In A Elevator”

(z albumu „Pump”, 1989)

8. „Dude (Looks Like A Lady)”

(z albumu „Permanent Vacation”, 1987)

7. „Janie’s Got A Gun”

(z albumu „Pump”, 1989)

6. „Livin’ On The Edge”

(z albumu „Get A Grip”, 1993)

5. „Angel”

(z albumu „Permanent Vacation”, 1987)

4. „Amazing”

(z albumu „Get A Grip”, 1993)

3. „I Don’t Want To Miss A Thing”

(z albumu „Armageddon: The Album”, 1998)

2. „Cryin’”

(z albumu „Get A Grip”, 1993)

1. „Crazy”

(z albumu „Get A Grip”, 1993)

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Aerosmith