01.09.2015 11:34

Aerosmith i David Bowie tworzą musical o SpongeBobie

Niejaki Kanciastoporty zdobył już ekrany telewizorów, jak i kin. Teraz Spongebob wyrusza na podbój Broadwayu, a pomogą mu w tym David Bowie oraz Steven Tyler i Joe Perry z Aerosmith.

Aerosmith i David Bowie tworzą musical o SpongeBobie
foto: fanpop.com

Uwielbiany przez najmłodszych, ale też dojrzalszych widzów, gąbczasty bohater animowanego serialu doczeka się teatralnego musicalu. To co najważniejsze przy takiej formie przedstawienia to oprawa muzyczna. Pracować nad nią będą zasłużeni artyści wśród m.in. Cyndi Lauper, Flaming Lips, John Legend, T.I., Panic! at the Disco, czy też wspomniani muzycy Aerosmith i David Bowie. Ostatni z panów pracuje również nad innym musicalem, „Lazarus”.

Z takiego doboru artystów musi być pewnie zadowolony sam SpongeBob, który jak wiadomo jest fanem gitarowego grania:

„The SpongeBob Musical” zostanie wystawiony 3 lipca 2016 roku w Oriental Theatre w Chicago. Pokazy przedpremierowe odbędą się 7 czerwca 2016, a następnie spektakl trafi na Broadway w sezonie 2016/2017. Bilety będzie można zamawiać od października 2015. Producenci show, czyli stacja Nickelodeon, opisują go, jako:

"

Porywająca historia o morskiej gąbce, która stawia czoło niezbadanemu. Celebracja wielkiej nadziei, nieoczekiwani bohaterowie i czysta teatralna inwencja. "

Reżyserem musicalu będzie Tina Landau. Casting do obsady nie został jeszcze ogłoszony. Twórczyni przybliża pomysł na teatralne przedsięwzięcie:

"

Bierzemy tropy znane z serialu telewizyjnego, ale tworzymy z tego oryginalną historię z oryginalnym podejściem do wystroju oraz z oryginalną muzyką napisaną specjalnie na tę okazję przez szereg niesamowitych twórców. Przedstawimy świat SpongeBoba w zupełnie nowy sposób, który może zostać osiągnięty jedynie dzięki występom na żywo. "

Spektakl ma być wypełniony dobrze znanym z serialu humorem, który powinien spełnić oczekiwania oddanych fanów kreskówki i pełnometrażowych filmów animowanych ze SpongeBobem w roli głównej. Podoba Wam się mieszanie ze sobą musicalowej konwencji ze światem rocka? Jeżeli tak, to z pewnością czekacie też aż Trent Reznor i David Fincher stworzą rock-operę na podstawie „Fight Clubu”.

Chcielibyście zobaczyć „The SpongeBob Musical”?

Robert Skowroński
Tagi: #Aerosmith #David Bowie #Rock News