25.02.2015 11:05

Aerosmith już nie wejdzie do studia?

Zobaczcie wideo do piosenki „Mama Kin” z zeszłorocznego Download Festival! Film z tym koncertem to podsumowanie kariery Aerosmith?

Aerosmith już nie wejdzie do studia?
foto: kadr z wideo

Gitarzysta Brad Whitford zdradził niedawno, że Aerosmith nie planuje wejść do studia, by nagrać następcę albumu „Music from Another Dimension!” z listopada 2012 roku.

"

Nie jesteśmy obecnie w studiu; nie jestem pewien, czy tam wrócimy. Steven pracuje teraz nad płytą solową, czekał na to 20 lat. "

Muzyk nie stwierdził jednak definitywnie, że już nigdy nic jako zespół nie nagrają. Przy okazji basista Tom Hamilton ujawnił, że Aerosmith ma w zanadrzu stare, nieopublikowane dotychczas utwory. Możliwe, że one już wkrótce ujrzą światło dzienne.

Wyjątkowy koncert podczas Download Festival

Tymczasem muzycy Aerosmith pragną przypomnieć jeden z najlepszych koncertów w swojej karierze. 15 czerwca 2014 roku w Donington Park w Leicestershire podczas Download Festival zagrali swoje największe klasyki „Sweet Emotion”, „Janie’s Got a Gun”, „Livin' on the Edge”, „Dude (Looks Like A Lady)”, „Jaded” czy „Don't Wanna Miss A Thing”.

Posłuchajcie „Mama Kin”ostatniego utworu wykonanego przez nich pamiętnej nocy.

Gitarzysta Joe Perry tak wspomina czerwcowy koncert:

"

Wiele razy graliśmy w Donington, ale ten występ był jednym z naszych najlepszych. Dzięki naszym fanom, którzy byli tam i pomogli nam uczynić tę noc godną zapamiętania. Jesteśmy dumni, że (…) fani, których tam nie było, też będą mieli okazję do obejrzenia tej zajebistej, rockandrollowej nocy. "

26 lutego 2015 roku film „Aerosmith Rocks Donington 2014” będzie można zobaczyć na ekranach wybranych amerykańskich kin. Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia, że wydawnictwo ukaże się później na DVD.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Aerosmith