19.04.2018 14:22

Aerosmith planuje trasę koncertową z okazji 50-lecia zespołu

Pół wieku nieprzerwanej obecności na scenie – to wyczyn, który warto należycie uczcić. Najlepiej trasą koncertową!

Aerosmith planuje trasę koncertową z okazji 50-lecia zespołu
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Aerosmith powstał w 1970 roku w Bostonie. Przez 48 lat kariery osiągnął status jednej z największych gwiazd rocka na świecie. Takie płyty, jak „Toys In The Attic”, „Rocks”, „Pump” czy „Get A Grip” to niekwestionowane hardrockowe klasyki, a nawet ci słuchacze, którzy na co dzień nie obcują z ciężkim graniem kojarzą takie przeboje, jak „Dream On”, „Crazy”, „Cryin’” czy „I Don't Want to Miss a Thing”.

Zespół pozostaje nieprzerwanie aktywny, wciąż nagrywa albumy i koncertuje. Co prawda od ostatniego albumu zespołu Stevena Tylera i Joego Perry’ego, „Music From Another Dimension” mija już 6 lat i nie słychać wiele o następcy, ale za to członkowie zespołu zapowiadają, że już niedługo ruszą w trasę.

Już w 2019 Aerosmith zamierza rozpocząć obchody 50-lecia, które wypada właściwie rok później. Joe Perry w wywiadzie dla „Atlantic City Weekly” powiedział:

"

Zobaczymy jak będzie – chcemy spróbować zrobić coś na luzie. Może zrobimy kilka jednorazowych koncertów, może jakieś festiwale w ciągu następnych 6 lub 8 miesięcy. W 2019 roku będziemy zbliżać się do naszej 50. rocznicy, więc planujemy kilka koncertów i trasę, by to uczcić. Na razie trochę ukrywamy się i dokańczamy swoje sprawy solowe, zanim zaczniemy świętować. "

Aerosmith – czy zagra w Polsce?

Ciekawe, czy Aerosmith z okazji jubileuszu dotrze także do Polski. Ostatni raz zespół wystąpił w naszym kraju w 2017 roku w Tauron Arenie Kraków.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Perry mówiąc o sprawach solowych zapewne ma na myśli działania z supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą też Alice Cooper i aktor Johnny Depp. Hollywood Vampires zagra w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Aerosmith