Aerosmith planuje trasę koncertową z okazji 50-lecia zespołu

Maciej Koprowicz
19.04.2018 14:22
Aerosmith planuje trasę koncertową z okazji 50-lecia zespołu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Pół wieku nieprzerwanej obecności na scenie – to wyczyn, który warto należycie uczcić. Najlepiej trasą koncertową!

Aerosmith powstał w 1970 roku w Bostonie. Przez 48 lat kariery osiągnął status jednej z największych gwiazd rocka na świecie. Takie płyty, jak „Toys In The Attic”, „Rocks”, „Pump” czy „Get A Grip” to niekwestionowane hardrockowe klasyki, a nawet ci słuchacze, którzy na co dzień nie obcują z ciężkim graniem kojarzą takie przeboje, jak „Dream On”, „Crazy”, „Cryin’” czy „I Don't Want to Miss a Thing”.

Zespół pozostaje nieprzerwanie aktywny, wciąż nagrywa albumy i koncertuje. Co prawda od ostatniego albumu zespołu Stevena Tylera i Joego Perry’ego, „Music From Another Dimension” mija już 6 lat i nie słychać wiele o następcy, ale za to członkowie zespołu zapowiadają, że już niedługo ruszą w trasę.

Już w 2019 Aerosmith zamierza rozpocząć obchody 50-lecia, które wypada właściwie rok później. Joe Perry w wywiadzie dla „Atlantic City Weekly” powiedział:

Zobaczymy jak będzie – chcemy spróbować zrobić coś na luzie. Może zrobimy kilka jednorazowych koncertów, może jakieś festiwale w ciągu następnych 6 lub 8 miesięcy. W 2019 roku będziemy zbliżać się do naszej 50. rocznicy, więc planujemy kilka koncertów i trasę, by to uczcić. Na razie trochę ukrywamy się i dokańczamy swoje sprawy solowe, zanim zaczniemy świętować.

Aerosmith – czy zagra w Polsce?

Ciekawe, czy Aerosmith z okazji jubileuszu dotrze także do Polski. Ostatni raz zespół wystąpił w naszym kraju w 2017 roku w Tauron Arenie Kraków.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Perry mówiąc o sprawach solowych zapewne ma na myśli działania z supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą też Alice Cooper i aktor Johnny Depp. Hollywood Vampires zagra w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.