29.03.2017 13:40

Aerosmith planuje wejście do studia jesienią 2017

Emerytura czy niekończąca się trasa koncertowa? Okazuje się, że ta kapela jest naprawdę nieobliczalna.

Aerosmith planuje wejście do studia jesienią 2017
foto: Splash News / East News

Pod koniec 2016 roku Aerosmith ogłosił trasę Aero-Vederci Baby!, w ramach której zespół zagra 2 czerwca 2017 roku w Tauron Arenie Kraków. Jeszcze w kwietniu 2016 Steven Tyler powiedział, że formacja planuje na 2017 pożegnalne tournée i jej nazwa wskazywałaby na to, że rzeczywiście do tego dojdzie.

Jednak całkiem niedawno Joe Perry wyznał, że ta trasa zdecydowanie nie będzie ostatnią, choć muzycy zdają sobie sprawę, że koniec zbliża się nieubłaganie:

"

Rozmawialiśmy, żeby trasę nazwać pożegnalną i pomysł wydawał się być dobry, ale gdy zaczęliśmy udzielać wywiadów i musieliśmy to wyrazić słowami - gdy mówisz pożegnalne tournée to oznacza, że zagrasz ostatni koncert, przynajmniej teoretycznie. Nie możemy przyzwyczaić się do myśli, że to będzie nasz ostatni występ. "

Najwidoczniej sami muzycy nieco się przestraszyli perspektywą emerytury i postanowili pokazać, że jeszcze mają w sobie sporo twórczej energii. Perry przyznał, że kapela postanowiła zmienić swoje koncertowe plany:

"

Przesunęliśmy nasze amerykańskie tournée, które miało się odbyć jesienią 2017. Będziemy jeździć w trasy dopóki będzie to możliwe i będziemy próbować dotrzeć do miejsc, gdzie już graliśmy, jak również, gdzie jeszcze nie występowaliśmy. Zawsze znajdą się nowe miejsca, kraje, chciałbym zagrać w Chinach i na Dalekim Wschodzie. "

Dlaczego formacja podjęła taką decyzję?

"

Jednym z powodów rezygnacji z trasy jest fakt, że potrzebujemy czasu na coś innego. Zdecydowanie jesteśmy w stanie stworzyć jeszcze jeden album, jeżeli nie dwa. Zobaczymy jak to będzie. "

Jak więc widać, nie trzeba bać się, że Aerosmith pożegna się z nami podczas krakowskiego koncertu. Możliwe, że jeszcze w 2017 usłyszymy nowe utwory od formacji.

Czy Aerosmith powinien wybrać się na emeryturę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Aerosmith