28.01.2015 11:15

Aerosmith przypomina wyjątkową noc

15 czerwca 2014 r. Amerykanie we wspaniałym stylu zakończyli festiwal Download. Zobaczcie zapowiedź filmu z tego koncertu!

Aerosmith przypomina wyjątkową noc
foto: kadr z wideo

Ci, co w połowie czerwca 2014 roku zjawili się w Donington Park w Leicestershire, zgodnie twierdzą, że zespół Aerosmith dał genialny koncert. Muzycy myślą podobnie. Gitarzysta Joe Perry nie kryje dumy:

"

Wiele razy graliśmy w Donington, ale ten występ był jednym z naszych najlepszych. Dzięki naszym fanom, którzy byli tam i pomogli nam uczynić tę noc godną zapamiętania. Jesteśmy dumni, że (…) fani, których tam nie było, też będą mieli okazję do obejrzenia tej zajebistej, rockandrollowej nocy. "

Wrażeniami z koncertu na Download dzieli się również wokalista Steven Tyler.

"

Występy w Donington zawsze przynosiły mi mnóstwo radości i sprawiały, że wyłem do księżyca. Nie moglibyśmy czuć się lepiej na scenie niż tamtego wieczoru. Czułem wokół sceny wibracje wszystkich wielkich – AC/DC, Rage Against The Machine, Metalliki i innych. "

Przekonajcie się sami, czy udało się przenieść te wszystkie emocje na taśmę filmową.

Muzycy dziękują wszystkim szalonym fanom, którzy wytrwali z nimi pomimo błota i deszczu. Półtorej godziny niekorzystnej aury z takimi klasykami, jak „Sweet Emotion”, „Janie’s Got a Gun”, „Livin' on the Edge”, „Dude (Looks Like A Lady)”, „Jaded” czy „Don't Wanna Miss A Thing” nie stanowiło dla nich najmniejszego problemu.

Film „Aerosmith Rocks Donington 2014” trafi do amerykańskich kin 26 lutego 2015 roku. Mamy nadzieję, że później koncertowe DVD dostępne będzie także w Polsce.

aerosmith-rocksdonnington-poster

Setlista „Aerosmith Rocks Donington 2014”:

 1. Train Kept A-Rollin'
 2. Eat The Rich
 3. Love In An Elevator
 4. Cryin'
 5. Jaded
 6. Livin' On The Edge
 7. Last Child
 8. Freedom Fighter
 9. Same Old Song And Dance
 10. Janie's Got A Gun
 11. Toys In The Attic
 12. I Don't Want To Miss A Thing
 13. No More No More
 14. Come Together
 15. Dude (Looks Like A Lady)
  Bisy:
 16. Dream On
 17. Sweet Emotion
 18. Mama Kin
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Aerosmith