22.07.2016 16:12

Aerosmith w eleganckim wydaniu

Francja elegancja! Aż trudno poznać „Dream On” w takiej swingowej wersji...

Aerosmith w eleganckim wydaniu
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Długie nogi i seksowny głos. Nie, nie mówimy tutaj o wokaliście Aerosmith, choć uroku osobistego nie można mu odmówić. Facet zasłynął z tego, że ma ogromne usta i że potrafi trochę śpiewać.

Długie nogi natomiast należą do Morgan James, która wraz z Postmodern Jukebox nagrała cover „Dream On”. Ballada z powerem pochodzi z debiutanckiej płyty kapeli z 1973 i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych numerów kapeli.

Nic zatem dziwnego, że numer doczekał się wielu coverów i jak się okazuje świetnie nadawałby się na swingujący utwór, przy którym chce się grzeszyć:

Trzeba przyznać, że blondyna ma kawał głosu i „Dream On” w takiej babskiej wersji brzmi bardzo przyzwoicie. Ciekawe co na to Steven Tyler, który niedawno wydał płytę utrzymaną w klimacie country, może da się skusić na swing?

Postmodern Jukebox słynie z tego, że przerabia utwory, którym daleko do jazzu czy swingu na numery utrzymane właśnie w tym klimacie.

Posłuchajcie również, jak kapela wykonała cover Bruce'a Springsteena. Poznajecie ten kawałek?

Formacja ma na swoim koncie również „Seven Nation Army” czy „Sweet Child O’ Mine” w staromodnym wydaniu oraz Radiohead w wersji vintage.

Jak oceniacie swingowy cover numeru Aerosmith?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Aerosmith Scott Bradlee's Postmodern Jukebox