26.05.2017 14:50

Aerosmith zagra w Polsce pomimo ataku w Manchesterze?

Guns N' Roses zwiększył liczbę ochrony na swoich koncertach, a czy Aerosmith podejmie bardziej drastyczne kroki i zrezygnuje z dalszych dat na trasie, w tym tej dotyczącej występu w Polsce?

Aerosmith zagra w Polsce pomimo ataku w Manchesterze?
foto: Sputnik/EAST NEWS

Steven Tyler zdradził, że Aerosmith planuje na 2017 roku pożegnalną trasę koncertową. Do jednego z występów dojdzie w Krakowie, a nastąpi to 2 czerwca 2017 roku. Czy na pewno? Atak w Manchesterze na koncercie Ariany Grande pokrzyżował koncertowe plany?

Joe Perry wyznał, że grupa rozważała przełożenie dat, ale muzycy doszli do wniosku, że fani z pewnością nie byliby z tego zadowoleni:

"

Nie chciałbym żyć w ten sposób, nie chciałbym też, żeby dotknęło to zespołu i naszych fanów. Wydaje mi się, że nasze koncerty to jeden cios więcej w tę drugą stronę. To celebracja wolności i nie zamierzamy z tego rezygnować. "

Głos zabrał również Steven Tyler, wokalista Aerosmith, podkreślając, że nie można poddać się terrorowi:

"

Świat mknie na przód. Musimy spróbować coś z tym zrobić i powiedzieć: „Wiemy co zrobiliście i nie uda się wam nas zastraszyć”. Owszem, to jest przerażające i jesteśmy wystraszeni, ale mamy zamiar spróbować dopilnować tego, aby nigdy więcej do tego nie doszło. Musimy zacząć nad tym pracować. "

Nie wszyscy idą w ślady Aerosmith - Blondie i Take That anulowały koncerty zaraz po wieściach o zamachu w Wielkiej Brytanii. Odwołano także europejskie premiery „Mumii” i „Wonder Woman”.

Rodzimy oddział Live Nation zapewnia, że na polskich koncertach nie ma się czego obawiać. Koncert Aerosmith odbędzie się zatem planowo w Tauron Arenie. Bilety w cenach 249 zł-499 zł są dostępne w sprzedaży od 18 listopada 2016 na LiveNation.pl.

Wybierasz się na koncert Aerosmith?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Aerosmith