21.08.2018 11:44

Aerosmith zagrał z Post Malone na gali MTV Video Music Awards

Weterani hard rocka wystąpili z rapową gwiazdą młodego pokolenia na ceremonii rozdania nagród dla najlepszych teledysków roku.

Aerosmith zagrał z Post Malone na gali MTV Video Music Awards
foto: kadr z wideo

Aerosmith wiele razy już udowodnił, że nie boi się współpracy z artystami z zupełnie innych muzycznych bajek. Nowa wersja wielkiego przeboju „Walk This Way”, którą Steven Tyler i Joe Perry nagrali z Run-DMC w 1986 roku, była przełomem w przemyśle muzycznym – przerzuciła most pomiędzy rockiem i rapem, dzięki czemu mogły powstać takie gatunki, jak rapcore, rap metal czy nu metal.

Fanów kapeli nie może więc dziwić, że na gali wręczenia MTV Video Music Awards Aerosmith wystąpił z gwiazdą rapu. Kolejny raz okazało się, że muzyka łączy pokolenia – z zespołem zaśpiewał i zagrał na gitarze (!) Post Malone, jeden z najpopularniejszych współczesnych raperów. Muzycy tym razem nie zdecydowali się na „Walk This Way” – wybrali inny wielki przebój hardrockowych gigantów, „Dream On”. Chwilę wcześniej Malone wykonał swój hit o znamiennym tytule „Rockstar” – w żyłach tego muzyka ewidentnie płynie dużo rock’n’rolla.

Aerosmith i Post Malone na MTV VMA 2018

Na scenie było istotnie bardzo rock’n’rollowo – Joe Perry pozwolił sobie nawet na demolkę wzmacniacza z użyciem… gitary. Zobaczcie sami ten niesamowity show:

MTV VMA 2018 – rock w odwrocie

Tegoroczna gala MTV Video Music Awards, corocznych nagród dla twórców teledysków muzycznych, odbyła się 21 sierpnia 2018 w Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Teledyskiem roku uznano klip do utworu „Havana” Camili Cabello, która triumfowała też w kategorii artysta roku. „Rockstar” Post Malone’a otrzymał nagrodę dla piosenki roku. Z kolei tytuł najlepszego nowego artysty przypadł Cardi B.

W żadnej z ogólnych kategorii nagrody nie zdobył artysta rockowy – co więcej, żaden nie zyskał nawet nominacji. W kategorii Best Rock statuetkę otrzymał zespół Imagine Dragons za teledysk do „Whatever It Takes”.

Nominowane były również „Champion” Fall Out Boy, „The Sky Is A Neighbourhood” Foo Fighters, „One More Light” Linkin Park, „Say Amen (Saturday Night)” Panic! At The Disco i „Walk On Water” 30 Seconds To Mars.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Aerosmith Steven Tyler