10.08.2018 12:37

Afera w punkrockowej grupie Blade Loki, zespół rozstał się z wokalistką. Sprawa trafi do sądu?

Formacja Blade Loki wystosowała oficjalne oświadczenie dotyczące sytuacji, do której doszło podczas koncertu grupy na Pol'and'Rock Festival 2018. Co na to wokalistka?

Afera w punkrockowej grupie Blade Loki, zespół rozstał się z wokalistką. Sprawa trafi do sądu?
foto: kadr z wideo

Podczas Pol'and'Rock Festival 2018 doszło do nieciekawej sytuacji przed koncertem grupy Blade Loki 3 sierpnia 2018. Na scenie zamiast wokalistki Anety Adamek pojawiła się była frontmanka zespołu Agata Polic, która tego samego dnia występowała z kapelą Defekt Muzgó.

Sytuację skomentował zespół, który na swoim profilu na Facebooku oświadczył, że Adamek nie jest już wokalistą grupy. Blade Loki szczegółowo opisali sytuację:

"

Cały skład pojawił się na terenie imprezy o godzinie 17. Aneta Adamek była nawet wcześniej. Z bliżej nieznanych nam przyczyn na godzinę przed koncertem nie informując ani zespołu, ani organizatorów opuściła teren imprezy. Po wielokrotnych próbach kontaktu zakończonych fiaskiem, zespół Blade Loki pomimo braku Anety postanowił, w porozumieniu z organizatorem mimo wszystko zagrać koncert. Korzystając z obecności byłej wokalistki Agaty Polic, która występowała tego samego dnia z zespołem Defekt Muzgó, na dosłownie 5 minut przed koncertem poprosiliśmy o zaśpiewanie pełnowymiarowego gigu na który Agata się zgodziła. "

Aneta Adamek po koncercie napisała na Facebooku, że nie mogła znieść atmosfery w zespole:

"

Wszystko byłoby w porządku, gdybym po raz kolejny postanowiła milczeć i po raz kolejny podłożyłabym głowę pod traktowanie mnie jak śmiecia. Agata wysłużyła się chłopakami, by będąc obok, pytać przez nich, czy może wraz ze mną wyjść na scenę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby zrobiła to osobiście. "

Zespół jednak wszystkiemu zaprzeczył w swoim oficjalnym wpisie:

"

Oświadczamy, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. To my jako zespół pozostawieni przez A. Adamek, poprosiliśmy Agatę o pomoc - na dosłownie 5 minut przed koncertem. Świadkami tego są inne zespoły będące w tym samym czasie na tzw. backstage, jak również organizatorzy, w sumie ok. 50 osób. "

Kapela Blade Loki podkreśliła, że zawsze wspierała wokalistkę i nigdy nie wywierała presji. Przeczytajcie całe oświadczenie zespołu:

Redakcja Antyradio.pl skontaktowała się z formacją Blade Loki oraz Anetą Adamek i oczekuje na komentarze w tej sprawie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News