15.01.2019 14:36

"Africa" Toto ma grać wiecznie na pustyni w Afryce za sprawą instalacji artystycznej

To się dzieje naprawdę! Artysta wpadł na pomysł, by stworzyć specjalną instalację na cześć piosenki Toto "Africa".

Toto Africa
foto: kadr z wideo

Utwór "Africa" Toto stał się internetowym memem i nawet sam klawiszowiec zespołu Steve Porcaro w wywiadzie dla Antyradio.pl wyznał, że nie rozumie, dlaczego piosenka została hitem w XXI wieku. Co rusz pojawiają się kolejne przeróbki "Africa" w wykonaniu chociażby Postmodern Jukebox czy w polskiej wersji. Co jeszcze można wymyślić? Pewien młody 27-letni artysta wpadł na pomysł, by zorganizować specjalną instalację artystyczną, na której cały czas słychać cudowne dźwięki tego hitu z lat 80. 

Instalacja artystyczna w Afryce na cześć utworu "Africa" Toto

Namibijski artysta Max Siedentopf postanowił stworzyć instalację na pustyni Namib, która będzie hołdem dla Toto. Twórca podłączył 6 głośników do odtwarzacza mp3, na którym jest tylko piosenka "Africa". Artysta chce, by utwór był odtwarzany przez 55 milionów lat, w czym ma pomóc bateria słoneczna zainstalowana przy głośnikach:

"

Chciałem złożyć hołd piosence i stworzyć fizyczną wystawę utworu "Africa" w Afryce. Niektórzy mieszkańcy uwielbiają ten pomył, inni zaś twierdzą, że jest to najgorsza instalacja jaka kiedykolwiek powstała. Myślę, że to świetny komplement. "

To nie jest wcale żart, artysta rzeczywiście zrealizował swój plan:

Oczywiście prawdopodobieństwo tego, że się znajdzie instalację na pustyni jest bardzo małe. Ciekawe, czy znajdą się odważni fani Toto, którzy wybiorą się na poszukiwanie głośników, z których wylewa się utwór Toto...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Toto