„Africa” Toto w bardzo dosłownej, polskiej wersji

Maciej Koprowicz
08.08.2018 14:02
„Africa” Toto w bardzo dosłownej, polskiej wersji Fot. kadr z wideo, Paint

Ukochana piosenka internautów doczekała się już wielu przeróbek, ale takiej jeszcze nie było. Sprawdźcie, jak brzmi dosłownie przetłumaczona na polski kultowa „Africa”.

Ten utwór to prawdziwy internetowy fenomen. Z jakiegoś powodu „Africa”, singiel zespołu Toto z 1982 roku, przeżył w ostatnich latach renesans popularności, w dużej mierze dzięki użytkownikom sieci. Piosenka stała się kanwą niezliczonej ilości memów i przeróbek – czasem zabawnych, czasem niezbyt mądrych.

Wam pozostawiamy wybór, do której kategorii zaliczyć ten bardzo nietypowy cover. Youtuber Mateusz Spysiński bardzo dosłownie przetłumaczył na polski tekst pierwszej zwrotki i refrenu „Afriki”. W połączeniu z – nazwijmy to – niezbyt natchnionym śpiewem dało to efekt kuriozalny, ale jednocześnie naprawdę zabawny. W dodatku youtuber stworzył teledysk, w którym każde słowo jest zilustrowane jakimś obrazkiem. Posłuchajcie, jak brzmi „Toto – Africa – Polish Cover”:

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany w dosłownej polskiej wersji

W bardzo podobnej konwencji stworzono także polski cover „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Sprawdźcie, jak brzmi tekst tego słynnego utworu po dosłownym tłumaczeniu.

„Africa” Toto - covery

„Africa” doczekała się już naprawdę wielu zaskakujących internetowych coverów. Grano ją między innymi na kurczakach i dziecięcych klawiszach, wykonywały ją… samochody i stacje dyskietek. Sam zespół Toto jest zaskoczony fenomenem tej piosenki w internecie, o czym mówił w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl klawiszowiec formacji, Steve Porcaro.

„Africa” w Burger King przez 24 godziny

Nie lada atrakcję dla fanów Toto przygotowała restauracja sieci Burger King w Londynie. Na prośbę internautów zgodziła się jednego dnia przez całą dobę puszczać w lokalu właśnie „Afrikę”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.