Agnieszka Chylińska wydała książkę dla nastolatek. Co wyróżnia „Zezię, miłość i bunt na statku” na tle innych tego typu powieści?

11.06.2019 12:27
Agnieszka Chylińska wydała książkę dla nastolatek. Co wyróżnia „Zezię, miłość i bunt na statku” na tle innych tego typu powieści? Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Popularna piosenkarka wydała kolejną książkę. Powieść zatytułowana „Zezia, miłość i bunt na statku” to dzieło skierowane głównie do nastoletnich odbiorców. Co wyróżnia książkę Agnieszki Chylińskiej na tle innych powieści dla nastolatek?

Agnieszka Chylińska to popularna polska piosenkarka, po której kilkanaście lat temu nikt by się nie spodziewał twórczości skierowanej w stronę młodszych odbiorców. Tymczasem wokalistka wydała już kolejną książkę zatytułowaną „Zezia, miłość i bunt na statku”. Na kanapie programu Dzień Dobry TVN Agnieszka Chylińska podzieliła się swoimi odczuciami w związku ze swoją najnowszą powieścią i wyznała dlaczego „Zezia…” tak różni się od innych książek dla nastolatek.

Agnieszka Chylińska wydała książkę dla nastolatek

Popularna piosenkarka była gościem programu Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swojej najnowszej książce. „Zezia, miłość i bunt na statku” to kolejne dzieło Agnieszki Chylińskiej skierowane do młodszych odbiorców. Wokalistka przyznała, że zawsze brakowało jej książek dla nastolatek, które otwarcie poruszają ważne i kłopotliwe kwestie, nie siląc się przy tym na umoralnianie czytelników. Chciała zatem stworzyć dzieło, które w przystępny sposób przekaże młodzieży istotne wartości, pozostając przy tym przyjemną rozrywką.

Pamiętam, że brakowało mi książek, które byłyby dosyć otwarte, jeśli chodzi o tematykę kłopotliwą, trudną jak miłość, czy rosnący biust. (…) Zależało mi na tym, żeby dzieciak jak będzie czytał tę książkę to żeby czuł takie zaufanie, że ja go nie wkręcam. Że ja nie próbuję robić czegoś na zasadzie: „I teraz powinnaś robić to i to, dzięki temu morałowi!”. To jest raczej taka książka, która nie ma jakiejś tezy na koniec „I wszyscy żyli szczęśliwie”.

Foto: Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News Fot. Foto: Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Agnieszka Chylińska wyznała również, że bardzo lubi bohaterkę książki – Zezię, gdyż jest ona postacią, w której wokalistka zawarła bardzo wiele z siebie i swoich własnych dzieci. Kreując jej postać miała również okazję zmierzyć się z własnymi historiami z przeszłości.

Książka „Zezia, miłość i bunt na statku” miała swoją premierę 27 maja 2019 roku i dostępna w księgarniach na terenie całej Polski.

Zobacz też: Agnieszka Chylińska miała samobójcze myśli?

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.