09.03.2016 14:45

Agressiva 69 rozpoczęła prace nad nowym albumem

Jeden z pierwszych polskich przedstawicieli rocka industrialnego wchodzi do studia, by nagrać kolejne wydawnictwo. Czego należy spodziewać się po tej płycie?

Agressiva 69 rozpoczęła prace nad nowym albumem
foto: East News

Ostatni krążek zespołu zatytułowany „Ummmet” pojawił się w 2012 roku. W końcu kapela postanowiła nagrać następcę tego albumu. Na razie grupa w składzie Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul wiele nie zdradza jeśli chodzi o to wydawnictwo.

Choć początkowo zespół miał w planach kontynuowanie kierunku, który obrał na swoim poprzednim albumie, to najwidoczniej kapela zmieniła zdanie. Wokalista formacji bowiem wyjawił, że należy spodziewać się znacznie mocniejszych brzmień:

"

To będzie nasz 11. album. Myślę, że materiał, który znajdzie się na tym krążku, jest wypadkową rocka i industrialu. Cieszę się, że udało nam się zachować artystyczną niezależność. Muszę też przyznać, że pomimo upływu lat nadal czujemy się buntownikami i mam nadzieję, że będzie to słychać na płycie. "

Historia zespołu rozpoczęła się w 1987 roku, gdy kapelę założyli Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk. Pierwszy album „Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku i był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym. Agressiva 69 zaczęła występować na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak The Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission czy Front 242. Natomiast w nagraniach wydanego w 2006 roku albumu „In” wzięły udział takie osobowości jak Martin Atkins - perkusista PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface, czy Wayne Hussey znany z działalności w The Mission czy Sisters of Mercy.

W listopadzie 2011 roku zespół wydał album „Republika 69” z coverami grupy Republika. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna i zebrała pochlebne recenzje.

Posłuchajcie utworu „Kombinat” z tego wydawnictwa:

Grupa została wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Świadczy o tym chociażby fakt, że klip do „Situations” był nominowany aż w 6. kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony statuetką Grand Prix oraz w kategorii Animacja Roku.

Wyczekujecie na nową płytę Agressivy 69?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Agressiva 69