Aktor z „Dextera” w musicalu Davida Bowiego

Robert Skowronski
24.06.2015 12:52
Aktor z „Dextera” w musicalu Davida Bowiego Fot. East News; SHOWTIME / Album/East News

Film „Człowiek, który spadł na ziemię” zostanie przełożony na język teatru i wystawiony w formie musicalu. Główną rolę zagra w nim Michael C. Hall, znany m.in. z kreacji Dextera Morgana.

Muzyczne przedstawienie zostanie wystawione pod nazwą „Lazarus”. Sztukę napisze irlandzka pisarka Enda Walsh, zaś reżyserią zajmie się Belgijczyk Ivo van Hove.

W filmowym dziele Nicolasa Roega z 1976 roku, David Bowie, wcielał się w przybysza z obcej planety, Thomasa Jerome'a Newtona. Przypomnijmy sobie trailer obrazu, w którym bohater popada w coraz większą deprawację z powodu ludzkości.

W broadway'owskiej produkcji jego miejsce zajmie aktor występujący w serialach „Dexter” oraz „Sześć stóp pod ziemią”, Michael C. Hall. W całość swój wkład będzie miał również Bowie, który na potrzeby sztuki przygotowuje nowe kompozycje, jak i stare utwory w odświeżonych aranżacjach. Premierowy materiał słyszał już reżyser musicalu:

Niektóre kawałki brzmią, tak jakby się je znało od zawsze - są klasyczne. Powstały romantyczne piosenki, ale też opowiadające o przemocy i otaczającym nas zepsutym świecie. Bowie powiedział mi, że swojej starej twórczości da nową skórę.

Choć muzyk zainicjował całe przedsięwzięcie, to zajmie się on jednak tylko oprawą muzyczną i pomocą przy pisaniu scenariusza. Sam nie stanie na deskach sceny, bo jak mówi van Hove:

Nie wydaje mi się, żeby aktorstwo było jedną z ulubionych rzeczy w jego życiu.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery musicalu, wiadomo jednak, że odbędzie się ona przed końcem 2015 roku w New York Theater Workshop.

Wcześniej, bo 16 lipca 2015 w Australian Centre Of The Moving Image w Melbourne wystartuje wystawa poświęcona muzykowi, którą można było też oglądać w Chicago. Potrwa ona do 1 listopada 2015 roku. Tam też do nabycia będzie unikatowy singiel z „Let's Dance" wydany na żółtym winylu. David Bowie nęci także innymi wydawnictwami, w tym 12-płytowym boxem o nazwie „David Bowie: Five Years 1969 – 1973”.

Jesteście ciekawi przedstawienia „Lazarus”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.