11.07.2017 12:11

Akustyczny cover „Enter Sandman” Metalliki z udziałem muzyka Kiss

Szwedzki muzyk Robert Haglund przygotowuje cover album z akustycznymi wersjami wielkich przebojów metalu i hard rocka. W jego aranżacji „Enter Sandman” Metalliki zmienił się nie do poznania, a w nagraniu wziął udział muzyk znany z Kiss.

Akustyczny cover „Enter Sandman” Metalliki z udziałem muzyka Kiss
foto: kadr z wideo

Robert Haglund zebrał do pracy nad albumem „I Wanna Be Somebody” doborowy skład słynnych muzyków rockowej sceny. Na krążku pojawią się gościnnie basista Rudy Sarzo (Quiet Riot, Ozzy Osbourne, Whitesnake), gitarzysta Kee Marcello (dawniej Europe) i wokalista Tony Harnell (TNT), a także były gitarzysta Kiss i obecny członek Grand Funk Railroad, Bruce Kulick. Ten dream team pracuje nad akustycznymi, klimatycznymi wersjami słynnych utworów gwiazd ciężkiego brzmienia.

Album Szweda, który ukaże się 19 sierpnia 2017 zawierać będzie covery między innymi Dio, Twister Sister, Van Halen i Motorhead, a także Metalliki. Haglund zaprezentował swoją interpretację przeboju grupy Jamesa Hetfielda z albumu „Metallica” z 1991 roku, z gitarowym udziałem Bruce’a Kulicka. Efekt sprawdźcie sami:

Wersja „Enter Sandman” w wykonaniu Roberta brzmi jak zupełnie nowy utwór. Wydaje się, że na tym właśnie powinien polegać dobry cover. Z tego założenia wyszedł na przykład Dawid Podsiadło, który zaskoczył swoją wersją piosenki T.Love, „Bóg”. Czasem oddalając się od oryginału można jednak przedobrzyć. Przekonał się o tym Sting, którego „Every Breath You Take” został radykalnie przerobiony przez Jose Feliciano, co zdecydowanie nie przypadło do gustu wokaliście The Police.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jakie zaskakujące covery wielkich rockowych przebojów najbardziej lubicie?

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Kiss