28.03.2018 11:55

Album Johna Lennona „Imagine” nagrany w całości przez dreampopowy zespół GEMS

Popowy duet z Waszyngtonu nagrał na nowo należący do rockowego kanonu album. Ich interpretacja utrzymana jest w duchu współczesnych trendów w muzyce.

Album Johna Lennona „Imagine” nagrany w całości przez dreampopowy zespół GEMS
foto: kadr z wideo

Wydany w 1971 „Imagine” był piątym albumem, nagranym przez Johna Lennona bez The Beatles, a drugim jego wydawnictwem solowym z rockowymi piosenkami – wcześniej były jeszcze dziwaczne, eksperymentalne nagrania z Yoko Ono. Stał się jedną z ikonicznych płyt lat 70. XX wieku – zawierał utwory dorównujące najlepszym dokonaniom Lennona w barwach Fab Four, by wymienić choćby „Jealous Guy”, „How Do You Sleep” czy najsłynniejszy z nich, pacyfistyczną balladę tytułową, należącą do najpopularniejszych utworów w historii muzyki.

Sama piosenka „Imagine” doczekała się niezliczonych coverów. Ostatnio w formie mashupu z „Jump” Van Halen wykonał go Foo Fighters. Ale takiej jej wersji jeszcze nie było. Amerykański duet dreampopowy GEMS wykonał ten ponadczasowy utwór w mocno elektronicznej wersji. Posłuchajcie sami:

Cover to część większej całości - GEMS nagrał wszystkie utwory z płyty „Imagine” w podobnej konwencji. Zespół mówi o swoim pomyśle:

"

Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy szansę nagrania naszych własnych interpretacji tych odważnych, aczkolwiek skonfliktowanych piosenek. Pod wieloma względami wizja Lennona wydaje się niesamowicie naiwna dzisiaj. Ale czy nie potrzebujemy czegoś, do czego możemy dążyć? Potrzebujemy więzi, komunikacji, przebaczenia i uzdrowienia. Nawet, jeśli tylko w nasz mały, osobisty sposób. "

GEMS Imagine

Album „Imagine” GEMS ukaże się 30 marca 2018 na winylu w edycji limitowanej do tysiąca sztuk i będzie dystrybuowany przez Sounds Delicious.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News John Lennon