Album Royal Blood z najlepszą okładką roku

Magda Słomka
07.01.2015 16:33
Album Royal Blood z najlepszą okładką roku Fot. materiały prasowe

Debiutancka płyta brytyjskiego duetu zgarnęła tytuł najlepszej winylowej okładki 2014 roku dzięki głosom ankietowanych. Jaka liczba pozwoliła im wygrać?

Poprzedni rok był zdecydowanie przełomowy i korzystny dla członków zespołu Royal Blood. Ich debiut można uznać za co najmniej udany. W plebiscycie organizowanym już dziesiąty raz przez Vinyl Art, Royal Blood otrzymał aż 12 000 głosów od wielbicieli okładkowej sztuki.

Osoby oceniające dzieła mają za zadanie zdecydować, które z nich najlepiej współgra z zawartością muzyczną płyty. Autorem zwycięskiej ilustracji nazwanej „Fall”(„Upadek”) jest Dan Hillier. Artysta twierdzi, że w trakcie pracy nad projektem, inspirował się starymi wiktoriańskimi rycinami.

Stworzyłem ten obraz wiosną 2014 roku jako jedną z czterech części wykonanych w tamtym czasie. Nazwałem go Pachamama (po keczuańsku: matka Ziemia). Powstał po moim powrocie z Peru, gdzie miałem zaszczyt uczestniczyć w szamańskiej ceremonii Shipibo w północnej Amazonii i wędrowałem po południowych Andach.

Okazuje się, że muzycy Royal Blood najzwyczajniej poprosili Hilliera o stworzenie ilustracji na okładkę płyty.

Chcieli wykorzystać właśnie tą część i to cudowne widzieć, jak daleko zaszło moje dzieło.

Kto jeszcze startował w rankingu i na którym miejscu się znalazł, możecie zobaczyć na tej stronie internetowej. Jeśli Wam mało, możecie wybrać się na objazdową wystawę przedstawiającą 50 najlepszych okładek 2014 roku w Anglii, we Włoszech lub na Węgrzech.

Jeśli jednak od obrazków wolicie muzykę na żywo, idźcie na koncert Royal Blood już 14 stycznia 2015 roku w warszawskim klubie Palladium!

Winyle wracają do łask

Zauważyliście, że coraz częściej znowu mówi się o winylowych krążkach? Tak moi Drodzy, nośniki fizyczne wracają do łask i Ci, którzy przewidywali ich rychły koniec powinni zamknąć usta. Kto stoi na czele winylowych rekordzistów? To oczywiście szalony Jack White, który ma chyba największą obsesję na ten temat. Jego „Lazaretto” w 2014 roku był najlepiej sprzedającym się albumem od 1994 roku, czyli sukcesu krążka Pearl Jam – „Vitalogy”. Płyta White’a uzyskała ten status osiągając wynik 60 tysięcy sprzedanych albumów.

Zbieracie na gramofon?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.