14.06.2016 15:44

AlcoholicA pokazała 2. piwo Beer’em All

Fani zespołu AlcoholicA będą mogli uraczyć się nowym piwem sygnowanym przez kapelę. Tym razem złocisty trunek rozlewany jest do butelek, a dopisek na etykiecie głosi „Metal up Your ass”.

AlcoholicA pokazała 2. piwo Beer’em All
foto: materiały prasowe

Lager powstaje w Browarze Staropolskim ze Zduńskiej Woli, odpowiedzialnym także za pierwsze piwo z zespołem AlcoholicA w nazwie. Piwowarzy postawili na warzenie tradycyjną metodą dolnej fermentacji. Zgodnie z oryginalnymi recepturami użyto wyłącznie wody, trzech odmian chmielu oraz naturalnych drożdży.

W rezultacie otrzymano piwo z przyzwoitą według zespołu zawartością alkoholu – stanowi on 5,7% objętości półlitrowej butelki. Ekstrakt to 12% wagowo.

foto: materiały prasowe

Pierwsze piwo zespołu AlcoholicA akompaniowało zespołowi (i nie tylko jemu) w wielu scenicznych występach, co udokumentowano w oficjalnym teledysku do przeboju „Beer`em All”.

Patronem Browaru Staropolskiego jest jego założyciel - Zenon Anstadt. To przedstawiciel znanej łódzkiej rodziny piwowarów, który założył zakład w Zduńskiej Woli w roku 1892. Już od XIX wieku piwa tam warzone były dumą regionu Łódzkiego, cenione przez piwoszy całej Europy. W roku 2014, po rocznej przerwie warzenia i zakupieniu browaru przez nowego właściciela, ponownie ruszyła produkcja.

Tym razem zostało ono uwarzone dla formacji AlcoholicA. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Zespół ze Śląska powstał w 2004 roku z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki tej formacji.

Z czasem do repertuaru koncertowego dołączyły autorskie piosenki – jak chociażby znane z anteny radiowej „Beer`am All”, „For Those Who Left”, czy też najnowszy „How Far Is Far Enough”.

Zespół dedykuje swoje najnowsze dzieło oddanym fanom.

"

Mamy nadzieję, że ta butelka będzie miłym przerywnikiem podczas oczekiwania na Przystanek Woodstock 2016 i występ zespołu AlcoholicA. "

Własne piwo nie jest obce polskim zespołom - kompozycje „Sacrum” i „Profanum” zademonstrował w 2015 roku Behemoth. Romans z branżą piwowarską ma też między innymi Iron Maiden.

Jak wam smakowało piwo AlcoholicA Beer’em All?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele