AlcoholicA pokazała 2. piwo Beer’em All

Michał Tomaszkiewicz
14.06.2016 15:44
AlcoholicA pokazała 2. piwo Beer’em All Fot. materiały prasowe

Fani zespołu AlcoholicA będą mogli uraczyć się nowym piwem sygnowanym przez kapelę. Tym razem złocisty trunek rozlewany jest do butelek, a dopisek na etykiecie głosi „Metal up Your ass”.

Lager powstaje w Browarze Staropolskim ze Zduńskiej Woli, odpowiedzialnym także za pierwsze piwo z zespołem AlcoholicA w nazwie. Piwowarzy postawili na warzenie tradycyjną metodą dolnej fermentacji. Zgodnie z oryginalnymi recepturami użyto wyłącznie wody, trzech odmian chmielu oraz naturalnych drożdży.

W rezultacie otrzymano piwo z przyzwoitą według zespołu zawartością alkoholu – stanowi on 5,7% objętości półlitrowej butelki. Ekstrakt to 12% wagowo.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Pierwsze piwo zespołu AlcoholicA akompaniowało zespołowi (i nie tylko jemu) w wielu scenicznych występach, co udokumentowano w oficjalnym teledysku do przeboju „Beer`em All”.

Patronem Browaru Staropolskiego jest jego założyciel - Zenon Anstadt. To przedstawiciel znanej łódzkiej rodziny piwowarów, który założył zakład w Zduńskiej Woli w roku 1892. Już od XIX wieku piwa tam warzone były dumą regionu Łódzkiego, cenione przez piwoszy całej Europy. W roku 2014, po rocznej przerwie warzenia i zakupieniu browaru przez nowego właściciela, ponownie ruszyła produkcja.

Tym razem zostało ono uwarzone dla formacji AlcoholicA. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Zespół ze Śląska powstał w 2004 roku z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki tej formacji.

Z czasem do repertuaru koncertowego dołączyły autorskie piosenki – jak chociażby znane z anteny radiowej „Beer`am All”, „For Those Who Left”, czy też najnowszy „How Far Is Far Enough”.

Zespół dedykuje swoje najnowsze dzieło oddanym fanom.

Mamy nadzieję, że ta butelka będzie miłym przerywnikiem podczas oczekiwania na Przystanek Woodstock 2016 i występ zespołu AlcoholicA.

Własne piwo nie jest obce polskim zespołom - kompozycje „Sacrum” i „Profanum” zademonstrował w 2015 roku Behemoth. Romans z branżą piwowarską ma też między innymi Iron Maiden.

Jak wam smakowało piwo AlcoholicA Beer’em All?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.