Alestorm prezentuje nowy, szalony teledysk. Co tym razem wymyśliła piracka załoga? [WIDEO]

14.05.2020 17:39
Alestorm prezentuje nowy, szalony teledysk. Co tym razem wymyśliła piracka załoga? [WIDEO] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Alestorm zapowiedział nowe wydawnictwo, które trafi niebawem na sklepowe półki. Kapela prezentuje kolejne szalone wideo promujące nową płytę.

Alestorm to szkocka kapela pirate/powermetalowa założona przez pięciu muzyków, którzy swój styl określają jako "prawdziwie szkocki piracki metal", czyli żywiołową mieszankę metalu i pirackich szant. Szkoci wielokrotnie gościli w Polsce, a ich koncerty zawsze cieszyły się niesamowitym powodzeniem. Zespół występował również kilkukrotnie na Wacken Open Air.

Alestorm prezentuje nowy singiel i wideo

Zespół Alestorm wypuścił właśnie swój kolejny singiel promujący nadchodzącą płytę. Piosence towarzyszy również teledysk, który jak zawsze nagrany jest w szalonym, pirackim stylu.

Przeczytaj także

"Fannybaws", który promuje najnowsze wydawnictwo wilków morskich, "Curse of the Crystal Coconut", to historia przerażającego pirata, który odziany tylko w tygrysią skórę zabił potężną kałamarnicę i walczył z wikingami.
Klip nakręcony został w iście pirackim stylu. Przekonajcie się sami i pożeglujcie po morzach razem ze zwariowanymi muzykami:

Połączenie rytmicznych gitarowych riffów, chrapliwego głosu kapitana Chrisa Bowesa i miażdżących bębnów sprawia, że odkrycie w sobie pirackiego zabijaki, będzie tylko kwestią czasu.

Alestorm zapowiada nową płytę

"Curse Of the Crystal Coconut", który ukaże się 29 maja 2020 nakładem Napalm Records. Ostatni album odniósł światowy sukces. W USA znalazł się na 1 pozycji zestawienia Heatseekers, w Niemczech uplasował się na 14 pozycji bestsellerów a w takich krajach jak Austria, Nowa Zelandia, Szwajcaria, czy Belgia album znalazł się w zestawieniu top 20 najlepiej sprzedających się płyt.
Płyta będzie dostępna w następujących formatach:

 • drewniany box (zawiera Mediabook, eksluzywny 7’’ singiel, zapis partii poszczególnych instrumentów na USB, wisiorek, flaga, pocztówki) - Sold out
 • 2 CD Mediabook – zawiera XVIwieczną interpretację wszystkich utworów
 • 1 CD
 • LP w kolorze czarnym
 • LP w kolorze czerwonym
 • LP w kolorze złotym - Sold out
 • LP w kolorze fioletowym - Sold out
 • LP w kolorze srebrnym (wyłącznie w sklepie Napalm Records na USA)) - Sold out
 • kaseta + walkman w czerwonej pirackiej torbie (tylko w limitowanym nakładzie 250 sztuk) - Sold out
 • album dostępny w wersji cyfrowej
 • album w wersji deluxe dostępny w formacie cyfrowym

Zobacz również: 5 zespołów, którym wydaje się, że są piratami

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.