05.06.2018 17:40

Alice Cooper: Przejdę na emeryturę, gdy przestanę myśleć, że mój kolejny album będzie najlepszym

Artysta stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę i niecierpliwie czeka na nowy album Hollywood Vampires, jak również kolejne koncerty. Dlaczego zatem Alice Cooper miałby myśleć o emeryturze?

Alice Cooper: Przejdę na emeryturę, gdy przestanę myśleć, że mój kolejny album będzie najlepszym
foto: Sputnik/EAST NEWS

Alice Cooper ma już 70 lat i nie chce zejść ze sceny - co więcej, nadal działa na pełnych obrotach. 28 lipca 2017 ukazał się pierwszy od 6 lat studyjny album zatytułowany „Paranormal”. Na płycie znalazły się utwory zarejestrowane w Nashville z Bobem Ezrinem. Na tym jednak nie koniec, bo Alice postanowił wskrzesić Hollywood Vampires.

Emerytura? Nic z tych rzeczy. Alice Cooper podczas jednego z ostatnich wywiadów wyznał, że tacy artyści, jak Mick Jagger czy Paul McCarntey pomimo swojego wieku nadal dobrze radzą sobie na scenie i ich koncerty są świetnym show:

"

Myślę, że chodzi o to, czy nadal fizycznie i psychicznie jesteś w stanie to robić. Kierowałem się założeniem, że jeżeli nie będę uważać, iż mój kolejny album będzie moim najlepszym - wtedy skończę z tym. Jeżeli nie sądzę, że moje kolejne show będzie najlepsze, albo przynajmniej równie dobre co mój najlepszy występ - wówczas definitywnie skończę z muzyką. "

Alice Cooper nie chce wybierać się na emeryturę

Wokalista już wcześniej wyznał, że w na scenie daje z siebie wszystko i dziwi się, że młodzi rockowi muzycy są introwertyczni i nie chcą być gwiazdami rocka. Co więcej obecnie wielkie show sceniczne prezentują panie, gdy tymczasem panowie stali się mocno wycofani.

Muzyk jednak nie wie co to minimalizm i nadchodzące jego koncerty będą jak zawsze spektakularne:

"

Nie mogę się doczekać nowej płyty Hollywood Vampires, koncertów z kapelą i nowej produkcji scenicznej - myślę sobie, że jest ona lepsza niż poprzednia, idźmy w tym kierunku. Jestem w dobrej formie, zatem nie wiem, dlaczego miałbym zrezygnować z muzyki. "

Hollywood Vampires w Polsce 2018

Fani rockmana na pewno bardzo się cieszą, że muzyk nie zamierza przechodzić na emeryturę. Co więcej już niebawem Alice Coopera zobaczymy na żywo w naszym kraju. Zagra on ze swoją supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą również Joe Perry z Aerosmith i aktor Johnny Depp.

Hollywood Vampires wystąpi w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018.  Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice Cooper Hollywood Vampires