14.12.2017 13:01

Alice Cooper i jego naśladowcy w klipie do „The Sound Of A”

W teledysku pojawiają się różne postaci w charakterystycznym makijażu muzyka.

Alice Cooper i jego naśladowcy w klipie do „The Sound Of A”
foto: kadr z wideo

„Paranormal” to pierwszy od 6 lat studyjny album Alice'a Coopera, który ukazał się 28 lipca 2017. Na płycie znalazły się utwory zarejestrowane w Nashville z wieloletnim współpracownikiem muzyka, Bobem Ezrinem. Dodatkiem jest bonusowe CD – mini-album, na którym są kawałki napisane i nagrane z członkami oryginalnego składu Alice'a Coopera: Dennisem Dunaway'em, perkusistą Nealem Smithem i gitarzystą Michaelem Brucem, a także starannie wybrane utwory koncertowe.

Na płycie znalazł się kawałek „The Sound Of A”, który Alice Cooper stworzył samodzielnie w 1967 roku. O piosence jednak wszyscy zapomnieli, aż do momentu, gdy basista Dennis Dunaway odkrył ten kawałek i panowie panowie postanowili nagrać utwór na potrzeby nowego albumu.

Do kompozycji powstał klip, w którym widzimy różne osoby w charakterystycznym dla Alice Coopera upiornym makijażu.

Singiel zostanie fizycznie wydany 23 lutego 2018 - parę dni po urodzinach Coopera. Na krążku znajdą się też 4 wcześniej niewydane koncertowe kawałki zarejestrowane 6 maja 2017 w Columbus.

Hollywood Vampires w Polsce - bilety

12 czerwca 2018 na Torwarze w Warszawie wystąpi supergrupa, w szeregach której udzielają się Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry. Bilety w cenie od 179 zł już w sprzedaży na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice Cooper