30.06.2015 09:43

Alice Cooper kontra komiksowy Chaos

Czy to ptak, czy to samolot? Nie! To autor słynnego utworu „Poison”, który ponownie trafi na karty obrazkowej historii.

Alice Cooper kontra komiksowy Chaos
foto: Dynamite.com

Spokojnie, Alice Cooper nie zostanie odziany w pelerynę oraz trykot i dalej będzie nosił swój charakterystyczny makijaż. O jego obrazkowych perypetiach będziemy się mogli przekonać już we wrześniu 2015 roku.

Pięć zeszytów „Alice Cooper Vs. Chaos!” zostanie wydanych pod banderą komiksowego wydawnictwa Dynamite Entertainment. Historię napiszą Tim Seeley i Jim Terry. Drugi z artystów zajmie się rysunkami, zaś za okładki odpowiadać będzie Joyce Chin. Zobaczcie jak wygląda kreska twórców.

AliceChaos-komiks

Muzyk już w 2014 roku pojawił się w na kartach zeszytów miniserii wydawnictwa, gdzie przedstawiony został jak obdarzony nadnaturalnymi mocami Władca Koszmarów. Komu stawi czoła w nowym komiksie? Postaciom z uniwersum Chaos!, które zostało zapoczątkowane w 1991 roku przez wydawnictwo Eternity Comics. Zobaczymy takie postacie, jak Evil Ernie, Chastity i Purgatori, które jednoczą się jako grupa The Chosen.

Z zaangażowania się w nowy projekt cieszy się Jim Terry:

"

Zagłębienie się w świat Chaos! było świetne. To jak zostanie zrzuconym z samolotu wprost do strefy wojny wypełnionej bóstwami i najpiękniejszymi kobietami, jakie można sobie tylko wyobrazić. Mamy nadzieję zachwycić fanów akcją, horrorem i niszczącym umysł rock'n'rollowym surrealizmem. "

Również Tim Seeley nie kryje swojego zadowolenia:

"

Jestem podekscytowany możliwością pracy z moim przyjacielem Jimem Terrym nad perfekcyjnym połączeniem naszych ulubionych rzeczy. Dynamite Entertainment to doskonałe miejsce do robienia crossoverów, a ten będzie czystym metalem. Wznieście w górę swoje diabelskie rogi. "

Inni muzycy także posiadają poświęcone swoim osobom komiksy. Ozzy Osbourne dorobił się swojej obrazkowej biografii, podobnie jak członkowie Pink Floyd i to jeszcze w latach 70. XX wieku. Także Blur przy współpracy z KongKee ze studia Penguin Lab wydał swój komiks o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”.

Sądzicie, że komiks „Alice Cooper Vs. Chaos!” wart będzie zakupu?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Alice Cooper