Pogoda
16.05.2020 13:51

Alice Cooper nagrał utwór zainspirowany pandemią koronawirusa. Zobacz teledysk do "Don’t Give Up" [WIDEO]

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Alice Cooper stworzył zupełnie nowy utwór, zainspirowany chorobą. W sieci pojawił się klip do piosenki  "Don’t Give Up".

Alice Cooper
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Chociaż pandemia koronawirusa przeszkodziła wielu muzykom w koncertowaniu, izolacja sprawiła, że zyskali czas na tworzenie nowych kawałków. Alice Cooper, podczas pracy nad najnowszą płytą, postanowił poświęcić jeden z nowych utworów światowej epidemii COVID-19. Z tego powodu powstała piosenka "Don’t Give Up" oraz teledysk, który trafił do sieci.

Alice Cooper nagrał piosenkę "Don’t Give Up". Posłuchaj utworu

Fani muzyki z całego świata przeżywają, że w tym roku nie zobaczą na żywo swoich ulubionych wykonawców. Pandemia spowodowała, że nie odbędzie się wiele koncertów i festiwali muzycznych.

Metal Hammer Festival 2020 odwołany
Metal Hammer Festival 2020 odwołany
Przeczytaj także Metal Hammer Festival 2020 odwołany z powodu koronawirusa. Co z zakupionymi biletami na imprezę?

Na szczęście koronawirus nie ogranicza nagrywania nowych utworów. W przypadku Alice'a Coopera epidemia wręcz zainspirowała go do stworzenia kawałka pod tytułem "Don’t Give Up", który doczekał się wideoklipu. Oto jak prezentuje się nowy utwór muzyka.

Jak podoba Ci się nowy kawałek Alice'a Coopera?

Wyprodukowany przez Boba Ezrina utwór jest spontaniczną reakcją artysty na dzisiejsze realia, z którymi zmaga się cały świat.

Dont' Give Up

Cooper poczuł potrzebę stworzenia wyjątkowego utworu dla swoich fanów. Kawałek powstał w domu artysty, gdzie w izolacji pracuje nad nowym studyjnym krążkiem. Wokalista krótko opowiada o genezie piosenki.

"

To kawałek o tym, z czym się dzisiaj zmagamy i że powinniśmy trzymać głowy do góry i razem walczyć. Cokolwiek robicie - nie poddawajcie się! "

Utwór jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych, a 14 sierpnia ukaże się jako 7-calowy, limitowany Vinyl Picture Disc.

Alice Cooper
Alice Cooper
Przeczytaj także Pseudonim Alice'a Coopera wymyśliły duchy. Tak twierdzi wokalista

Zobacz też: Keanu Reeves: Pamiętam sztuczną kupę w lodówce, kiedy moją niańką był Alice Cooper

Tagi: Rock News Alice Cooper koronawirus