12.05.2016 15:38

Alice Cooper stworzy płytę z muzykami z Alice Cooper Band

Czyżby muzyk poczuł nostalgię za dawnymi czasami? Nowy krążek może być niezłym powrotem do przeszłości.

Alice Cooper stworzy płytę z muzykami z Alice Cooper Band
foto: AFP / East News

Alice Cooper właśnie pracuje nad kolejnym studyjnym krążkiem. Tym razem postanowił połączyć siły z artystami z oryginalnego składu kapeli, która pamięta początki kariery mrocznego muzyka.

Zespół powstał w 1968 roku i zdążył nagrać 7 albumów do 1975 roku kiedy to się rozpadł. Gitarzysta Mike Bruce, basista Dennis Dunaway oraz perkusista Neal Smith, współtworzyli album „Killer” z 1971 roku, którym chce zainspirować się Alice Cooper pracując nad nadchodzącym krążkiem:

"

Wydaje mi się, że ten materiał zmierza w kierunku płyty „Killer”. Pomyśleliśmy, żeby powrócić do brzmienia tego albumu. Nigdy nie możesz w całości tego odtworzyć, ale możesz zerknąć na elementy, na które składał się ten krążek i je wykorzystać. "

Wokalista nie traci czasu i już stworzył trochę materiału wraz ze starymi kumplami:

"

Napisałem trzy czy cztery utwory z Neilem Smithem oraz Mikem Brucem. Pracujemy razem w Phoenix od dwóch tygodni komponując i nagrywając demo. Nigdy nie możesz być pewny co z tego materiału trafi na płytę, ale powiedziałem sobie, że trzeba to zrobić. "

Również basista prężnie już pracuje nad nowym materiałem, choć efekty jego dotychczasowej pracy nie są jeszcze nikomu znane:

"

Dennis Denaway napisał kilka numerów. Na razie tego nie zobaczyliśmy, ale Dennis zawsze tworzył świetne rzeczy. To wielka frajda móc pracować z facetami, z którymi tego nie robiłeś przez jakiś czas. Nie chodzi o to, by wrócić do czasów młodości. Jest to próba odzyskania tego trudnego do zdefiniowania dźwięku. "

Dotychczas dyskografię Alice Coopera zamyka album „Welcome 2 My Nightmare”. Dunaway, Bruce i Smith przyczynili się do powstania trzech utworów na tej płycie i jak widać to zainspirowało muzyków, by ponownie połączyć siły na większą skalę.

Panowie pojawili się razem na scenie w 2011 roku podczas ceremonii wprowadzenia kapeli do Rock and Roll Hall of Fame oraz w październiku 2015 roku podczas podpisywania przez Dennisa Dunawaya swojej książki „Snakes! Guillotines! Electric Chairs! My Adventures In The Alice Cooper Group”.

Wyczekujecie nowego krążka od Alice Coopera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice Cooper